На Донеччину повернувся колишній полонений бойовиків

Колишній бранець бойовиків Максим Теорентер повернувся додому в Лиман. У полоні він провів 4 роки.
Про це повідомляє видання “Восточний Варіант”.
Максим Теорентер прибув на залізничну станцію Лимана потягом Київ-Костянтинівка. На вокзалі його зустрічала мати й друзі з українськими прапорами в руках.
За словами Максима, до затримань українців причетні як місцеві бойовики, так і росіяни. При чому, катують полонених лише місцеві. Знущання з бранців вони порівнювали зі сталінськими репресіями.
“Вони кажуть: “У вас 1937 рік, ми для вас зробимо 1937 рік”. Це голод, холод, катування лише вночі, коли людина розслабилася й спить”, – розповів Максим журналістам.
Він додав, що у полоні окупантів залишається ще близько трьохсот полонених українців. Серед них є як військові, так і цивільні.
На сайті Офісу президента зазначається, що Максим Теорентер – бізнесмен. У 2016 році він поїхав до окупованого Донецька, де його ув’язнили бойовики. Максима звинувачували у замаху на ватажка так званої “ДНР” Олександра Захарченка. 29 грудня Максима та ще сімдесятьох п’ятьох українців обміняли за формулою “всіх встановлених на всіх встановлених”.
В рамках обміну Україна віддала бойовикам кількох фігурантів гучних справ. Так, поїхали та уникнули покарання засуджені за теракт 22 лютого 2015 року в Харкові, а також п’ятеро ексберкутівців, які стріляли по євромайданівцях у Києві.
Нагадаємо, журналісти Вільного радіо поспілкувалися з горлівчанами, яких окупанти тримали у полоні, Станіславом Печонкіним та Мариною Чуйковою.
Читайте також:
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас
Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!
Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.
Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!
Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів
