Зображення до посту На Донеччині найбільше серед українських регіонів гублять та викрадають зброю, — Опендатабот (ДЕТАЛІ)
Нелегальна зброя в Україні. Ілюстративне фото: "Знай.UA"
string(99) "Нелегальна зброя в Україні. Ілюстративне фото: "Знай.UA""

Прифронтова Донеччина є лідеркою антирейтингу, де найчастіше зникає або викрадається зброя. На другому та третьому місцях — також прифронтові Запорізька та Луганська області.

 

Про це йдеться у новій публікації Опендатаботу.

Станом на початок вересня 2024-го на Донеччині викрали або втратили не менше 52 628 одиниць зброї. Самі такі дані містяться у відповідному державному реєстрі вкраденої або втраченої зброї.

Це найбільший показник серед українських регіонів. За ним Донеччина майже вдвічі випереджає Запорізьку (31 984 одиниці) та Луганську (23 749) області, які займають II та III місце у цьому антирейтингу.

“Загалом 270 945 одиниць зброї було втрачено та викрадено в Україні від початку повномасштабного вторгнення. Це 40% від загальної кількості, яка перебуває в реєстрі вкраденої або втраченої зброї”, — додають в Опендатаботі.

Найбільше зброї до реєстру потрапило у 2022-му, коли почалася повномасштабна війна, — 116 687 одиниць.

Найчастіше в Україні втрачають або викрадають мисливські рушниці (27.9%), автомати (27.8%) та карабіни (10.8%). Серед конкретних моделей лідерами є автомати АК-74 (51 008 одиниць, тобто 18.8%) пістолети Макарова (7.4%) та карабіни СКС (4.4%).

Зброя в Україні
Географія викрадень та втрат зброї в Україні. Фото: Опендатабот

Перелік має не лише вогнепальну зброю, а й пістолети з гумовими кулями.

88% зброї у реєстрі, про який йдеться, вважається втраченою та 12% — викраденою.

Нагадаємо, протягом перших шести місяців 2024-го на Донеччині зареєстрували 933 одруження та 128 розлучень, тобто співвідношення становить 7,2 до 1. Це означає, що динаміка створення шлюбів у Донецькій області є кращою, ніж середня по Україні: загальнонаціональне співвідношення нових шлюбів до розлучень — 4,6. Журналісти Вільного радіо вже розповідали, що відомо про частоту розлучень в регіоні.


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...