Підтримати
Розмінування. Фото: Вільне радіо
Заміновані через бойові дії території. Ілюстративне фото: Вільне радіо

Через постійні російські обстріли на Донеччині не можуть провести гуманітарне розмінування земель. Втім, жителі регіону можуть звертатися до піротехнічних підрозділів ДСНС, якщо натраплять на вибухонебезпечні предмети у своїх домогосподарствах. Надзвичайники обіцяють оперативно реагувати на повідомлення та утилізувати такі знахідки.

 

 

Про це під час брифінгу розповів провідний інспектор відділу пожежної безпеки управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС Донеччини Єгор Друзь. 

“Одним з гострих питань, яке ускладнює проведення збиральної компанії, залишається забруднення територій Донеччини вибухонебезпечними предметами. На сьогодні проведення гуманітарного розмінування земель, які забруднені вибухівкою, неможливе через постійні обстріли з боку окупаційних військ. 

Втім, у разі надходження до ГУ ДСНС Донеччини звернень щодо виявлення на сільськогосподарських землях та інших територіях вибухівки, піротехніки оперативно реагуватимуть на повідомлення та утилізовуватимуть небезпечні предмети”, — розповів Єгор Друзь. 

Він зазначив, що з початку 2024 року таким чином піротехніки змогли знешкодити близько 60 тисяч одиниць вибухівки. Крім того, надзвичайники обстежили близько 10 тисяч гектарів територій Донеччини, з яких близько 500 — землі сільськогосподарського призначення. 

Як діяти, якщо знайшов вибухонебезпечний предмет

Провідний інспектор нагадав правила безпеки, якими необхідно скористатися у разі виявлення вибухонебезпечних предметів:

  • зупинитися та проінформувати навколишніх про підозрілу знахідку;
  • за можливості позначити підручними засобами вибухонебезпечний предмет (ганчір’я, палка, камінь тощо);
  • покинути місце, де знаходиться ймовірна вибухівка тим самим шляхом, яким дійшли;
  • повідомити підрозділи ДСНС та поліції за такими номерами: 101, 102 або 112. 

Надзвичайники наголошують: торкатися, підходити або будь-яким чином взаємодіяти з такими предметами категорично заборонено. 

Нагадаємо, деякі фермери на Донеччині вдаються до розмінування земель своїми силами. Журналісти Вільного радіо поспілкувалися з одним з них та дізналися, з якими складнощами стикаються аграрії регіону, чому умови міжнародних операторів влаштовують не всіх та як отримати сертифікат, що дозволяє засіювати поля після їхнього обстеження.

Водночас за перше півріччя 2024-го в Україні повернули до використання як мінімум 156,6 тисячі гектарів небезпечних угідь. В уряді додають, що українським саперам у роботі допомагають машини для розмінування, яких стає все більше.


Завантажити ще...