Очільники місцевих адміністрацій звернулися до населення з проханням тимчасово виїхати в безпечні міста, поки це зробити просто. На офіційних сторінках адміністрацій публікуються оголошення про роботу евакуаційного транспорту.
4 квітня до мешканців Краматорська на своїй офіційній сторінці звернувся міський голова Краматорська Олександр Гончаренко.
“Вчора багатьох схвилювали слова Голови Донецької ОВА Павла Кириленка, що якщо є можливість, треба залишати наш край у безпечному регіоні. Чому і чому ? – Війна ще не закінчилась. Ворог продовжує панувати на нашій землі 40 днів поспіль!”, — пише очільник міста.
Олександр Гончаренко зазначає, наразі в Краматорську залишається майже 100 тисяч мешканців.
Близько 4000 тисяч людей виїжджають щодня з залізничного вокзалу міста на захід України. З них 30% це містяни.
“Якщо є можливість – не чекайте. Не бійтеся залишити домівку та переїхати в інше місто. Величезна кількість волонтерів допомагають кожному. Починаючи з логістики маршруту, закінчуючи переміщенням та ліками. Є люди з великими серцями. Хто в усіх куточках країни і світу продовжує робити все, щоб український іммігрант відчував себе Людиною, попри все”, — пише Олександр Гончаренко.
Цього ж дня очільник Слов’янської ВА Вадим Лях у своєму відеозверненні закликав мешканців громади тимчасово виїхати з території Донецької області. Особливо це стосується жінок, дітей, пенсіонерів, людей із хронічними захворюваннями.
“Звертаюся до мешканців Слов’янської громади вже не вперше. Безумовно, життя людини безцінне. Звичайно, задача ВСУ — стримати супротивника і не дати йому йти в наступ на Донецьку область і утримати її. Задача місцевої влади — зберегти життя населення. Саме з цим пов’язані наші посили”, — каже Вадим Лях.
Він зазначає, відсутність грошей — це не привід залишатися в небезпеці. Люди, які евакуювалися, отримують ще додатково до зарплат, пенсій, допомог, субсидій 2-3 тисячі гривень. Навіть якщо вдома людина не мала жодних доходів, у статусі переселенця вона може розраховувати на ці виплати.
“Евакуаційні потяги вивозять людей безкоштовно. З початку широкомасштабних військових дій через Слов’янськ та Краматорськ потягами вивезли понад 80 тисяч людей. Ніхто з них не лишився на вулиці”, — запевняє очільник Слов’янської ВА.
Вадим Лях зазначає, на заході України можна знайти житло безкоштовне та за гроші. В евакуації переселенцям часто надають гуманітарну допомогу. Волонтери забезпечують їжею та одягом.
Подібну заяву 3 квітня зробив і голова Бахмутської РДА Олексій Рослов. На офіційному сайті адміністрації опублікували його звернення до мешканців району.
“Для забезпечення життя і здоров’я закликаємо вас до евакуації! Поки є можливість, поки налагоджена евакуаційна робота залізничним та автомобільним транспортом, пропонуємо покинути територію Донецької області. Не чекайте загострення військового стану в нашому регіоні! Подбайте про свою безпеку, безпеку ваших дітей та рідних вже зараз!”, — пише Олексій Рослов.
Очільник Бахмутського району зазначає, громади допомагають своїм мешканцям виїхати з території Донецької області. Щодня від місцевих рад відправляються евакуаційні автобуси до залізничної станції Краматорська. Охочих виїхати записують за телефонами:
На офіційній сторінці Авдіївської ВЦА люди можуть ознайомитися з інформацією про роботу місцевого евакуаційного транспорту — звідкіля і куди він прямує, в які дні та о котрій годині виїжджає. Зазначимо, ця інформація постійно оновлюється.
“Авдіївці! Евакуюйтеся!”, — йдеться в кожному із таких повідомлень.
3 квітня на сайті Святогірської міської ради також повідомили про евакуацію місцевих мешканців.
“3 квітня 2022 року відбулася нарада з заступником голови Донецької ОДА Вадимом Філашкіним разом з представниками Управління ДСНС у Донецькій області. На нараді прийнято рішення про евакуацію населення міста Святогірськ до м. Краматорськ на евакуаційні поїзда”, — йдеться в повідомленні.
Евакуація передбачена з 4 по 6 квітня. Основна частина населення має виїздити власним транспортом або виходити пішки. В першу чергу евакуюють дітей із оздоровчих таборів. Загалом же графік такий:
Збір, реєстрація та відправка евакуаційних колон буде проводитись на збірних евакуаційних пунктах.
“Про місце і час евакуації буде додаткова інформація. Просимо максимально поширити інформацію”, — йдеться в повідомленні Святогірської місцевої адміністрації.
Оголошення про початок евакуації розмістила на своїй офіційній сторінці і Добропільська міська рада.
“Починаючи з 5 квітня розпочинають свою роботу збірні пункти евакуації людей, щоденно з 08:00 до 12:00!”, — йдеться в повідомленні.
Мешканців громади безкоштовно перевозитимуть на автобусах до залізничних станцій Краматорська та Покровська. Далі люди поїдуть самостійно.
Переселенців збиратимуть на пунктах евакуації за такими адресами:
З питань організації евакуації мешканці громади можуть звертатися до своїх старост за телефонами:
З питань реєстрації на виїзд потрібно звернутися до контакт-центру за номерами телефонів: 066-583-64-48, 066-934-51-42.
Нагадаємо, раніше очільник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко закликав мирних мешканців Донеччини виїхати в безпечніші регіони. Це ж звернення продублювали на сторінках місцевих адміністрацій громад, зокрема Покровської.
Читайте також: