Росіяни прицільними обстрілами повністю зруйнували Георгіївський скит Свято-Успенської Святогірської лаври. Будівлю не врятувало навіть те, що лавра підпорядковується Московському патріархату.
Про це повідомляє офіцер 95-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ Юрій Кочевенко.
“Була гарна церква, багато паломників, тут цілий комплекс навколо. Жили, пропагували “руський мир”. Ось “руський мир” прийшов і прицільно роздовбав цю церкву: це не перший сюди був приліт. Вони (росіяни, — ред.) свідомо розвалили власну церкву”, — каже військовий.
На фото можна побачити, як скит поступово руйнувався після російських ударів.
Відео: Facebook/Yurii Kochevenko
Зазначимо, Московський патріарх Кирило благословив росіян на війну в Україні. А сама територія Святогірської лаври, яка підпорядковується Московському патріархату, не раз потерпала від обстрілів окупантів. Так, ввечері 12 березня авіабомба росіян впала неподалік від мосту, який з’єднує територію храму та місто. Вибух пошкодив будівлю лаври, церковні споруди зазнали різних руйнувань. Також постраждав готель при Лаврі, де переховувались люди, які втекли з небезпечних міст. Декілька постояльців дістали поранень від розбитого скла.
Загалом від початку повномасштабної війни росіяни знищили 22 православних храми Донецької єпархії.
Читайте також: