Підтримати
На Донеччині планують збудувати новий водогін, аби забезпечити водою жителів Мирноградської громади (деталі)
Ілюстративне фото Вільного радіо

У КП “Вода Донбасу” хочуть збудувати водозабірну насосну станцію на Сінянському водосховищі та прокласти звідти комунікації до водогону Карлівка-Рівне. Це, за планами посадовців, допоможе забезпечити централізованим водопостачанням жителів Мирнограда. Нині посадовці шукають підрядника, який підготує плани робіт. Скільки триватиме саме будівництво та коли його розпочнуть — допоки невідомо, однак гроші на нього заклали у цьогорічному бюджеті області.  

 

Про плани будівництва журналісти Вільного радіо дізналися із тендера, який оголосили представники КП “Вода Донбасу”.

 

За розробку проєкту готові заплатити 1 млн 782 тис. 140 грн з обласного бюджету. За ці гроші підрядник має:

  • обстежити місця майбутніх робіт (території Гродівської та Мирноградської громад),
  • скласти звіти,
  • провести технічну експертизу,
  • підготувати кошторис для будівництва водозабірної насосної станції Сінянського водосховища та водоводу, який поєднає її з водоводом Карлівка-Рівне.

Ці документи мають бути готові до кінця року.

Коли ж почнуть зводити новий водогін та насосну станцію — допоки невідомо. Цей проєкт входить до регіональної програми “Вода Донеччини на 2017-2025 роки”. На 2024-й рік, окрім грошей на проєктування, заклали додатково ще близько 8,5 млн грн на саме будівництво.

Сінянське водосховище розташоване на території  села Новоекономічного Гродівської громади. Витік річки Сінної пробивається в верхів’ях балки Сінної в районі породного відвалу шахти № 5-6.

Сінянське водосховище на річці Сінній
Сінянське водосховище на річці Сінній. Фото: ua.trip

За попередніми підрахунками посадовців, орієнтовна довжина майбутнього водоводу — близько 3 кілометрів. Це має забезпечити сталим централізованим водопостачанням мешканців Мирноградської громади.

Нагадаємо, через повномасштабну війну свою роботу призупинив канал “Сіверський Донець — Донбас”. Також 25 травня 2023-го російські загарбники знищили греблю Карлівського водосховища, від чого під загрозою затоплення опинилися селища Галицинівка, Желанне-1 та Желанне-2. Від моменту удару рівень води у сховищі почав спадати, що завадило роботі місцевої фільтрувальної станції та змусило місцеву владу шукати альтернативні джерела води, зокрема в місцевій адміністрації заявили, що розглядають інші водосховища.


Завантажити ще...