Ми в Соціальних мережах

У Донецькій області під час відкритої війни стає гіршою епідемічна ситуація: менше людей мають усі необхідні за віком щеплення. Медики реєструють випадки кашлюка та свинки, яких рік тому на підконтрольній Донеччині не спостерігали. Також області загрожує спалах кору. Деякі батьки відмовляються від вакцинації дітей через власні переконання.

 

Про це під час брифінгу розповіла представниця Донецького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Тамара Біломеря. 

“В цьому році в області зареєстровані три випадки захворювання на епідпаротит (свинку, — ред.): два у дітей у місті Краматорську та один у дорослого у Слов’янську. У Краматорську — випадок кашлюка, минулого року ці випадки не реєструвалися. Це, здається, невелика кількість захворюваності, але ці інфекції можна попередити за допомогою імунопрофілактики”,  —  пояснює посадовиця. 

За її словами, ситуація в цілому по Україні є ще гіршою. 

“За даними, які публікуються на сайті Центру громадського здоров’я, в Україні за минулий час у 8,2 зросла захворюваність на епідпаротит (це 337 випадків), в 14 раз — на кашлюк (це 206 випадків захворювання), 30 випадків захворювання на кір вже зареєстровано. І є побоювання, що, на жаль, ситуація буде погіршуватися”, — розповідає Тамара Біломеря

Причина в тому, що вакцинуються недостатньо людей. На Донеччині задля стабільної епідситуації щорічно мають щепитися мінімум 95% дітей та дорослих. А торік щепленням охопили близько 70% жителів — ці люди не мають імунітету та не захищені від тих чи інших захворювань.  

За літо встигли вакцинувати від кору, паротиту та краснухи лише половину дітей

З 17 липня триває “кетч-ап кампанія” з імунізації проти кору, паротиту та краснухи (вакцина КПК), аби запобігти спалаху кору. 

[info]Вакцинальна “кетч-ап кампанія” (у перекладі з англійської — “кампанія навздогін”, — ред.) — це щеплення для тих, хто не вакцинувався вчасно за календарем щеплень.[/info]

“За прогнозами ВОЗ та МОЗ та нашими, такий спалах [кору на Донеччині] може відбутися — саме через те, що погано щеплюється наше населення. Ця кампанія мала бути проведена в короткі строки. Мали щепитися ті, хто не отримав потрібні щеплення згідно з календарем”, —  пояснює Біломеря.

Це зокрема:

  • діти 2-17 років, які не мають жодного щеплення проти кору;
  • діти 7-17 років, які мають лише одне щеплення проти кору.

“У нас в області було 1 917 таких дітей, які не мали необхідних щеплень. А щеплень треба було виконати більше — 2 210. Тому що ті діти, які досягли 7 років та не мали навіть першого щеплення, мали отримати аж два щеплення: спочатку перше, а через місяць друге. Планували, що до початку нового навчального року всі, хто підлягають щепленню, його отримають. Але на кінець минулого тижня в області щеплено лиш 1 017 дітей, це 46% від запланованих обсягів”,  —  розповідає посадовиця. 

За словами представника обласного департаменту охорони здоров’я Олександра Педенка, на Донеччині вистачає різних вакцин, і медики дотримуються умов їх доставки та зберігання. На Донеччині працюють 77 пунктів щеплення, які проводять загалом щотижня 100-150 щеплень. 

Медики називають ці темпи імунізації повільними, адже, за їхніми даними:

  • лише 338 дітей (або 54,7%) у віці 2-6 років отримали вакцину КПК;
  • лише 42 дитини (або 14%) віком 7-17 років отримали щеплення КПК;
  • 637 дітей (або 49% від усіх, кому це потрібно) отримали другу дозу вакцини КПК у віці 7-17 років. 

Деякі батьки, за словами Тамари Біломері, відмовляються щеплювати дітей та не реагують на запрошення медиків.

“Того тижня 164 дитини було щеплено, а запрошено на щеплення 339 дітей. Десь 11,4% дітей, яких запрошували на щеплення, не прийшли тому, що  батьки вважають, що щеплення не потрібні. Близько 7% батьків дітей не привели тому, що у них такі релігійні переконання (а це за тиждень до 50 дітей)”,  —  каже Біломеря. 

Якщо темпи імунізації залишаться такими ж низькими, то, за словами посадовиці, на Донеччині може статися спалах кору. 

Кір – це заразне захворювання, ліків проти якого не існує. Нещеплені діти перебувають у зоні особливого ризику, адже ускладнення хвороби можуть мати смертельні наслідки. Серед ускладнень, які викликає кір, — ураження нервової системи (енцефаліт), пневмонія, отит, втрата зору. Восени 2018 року на заході України від кору загинув 12-річний хлопчик

Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.