Зображення до посту На Донеччині понад 100 селищ міського типу стали селищами: які ще зміни очікують регіон
Понад 100 смт на Донеччині змінили свій статус. Ілюстративне фото: Вільне радіо

Наприкінці січня 2024 року в Україні селища міського типу змінили свій статус і тепер називаються селищами. На території Донецької області селищами став 131 населений пункт, який раніше був смт. Також тепер не буде міст обласного чи районного значення. Чи зміниться щось для місцевих жителів — пояснюємо далі. 

 

Про дію нового законодавства, яке регулює зміну адміністративно-територіального устрою країни, розповіла начальниця управління із забезпечення взаємодії з органами місцевого самоврядування Донецької облдержадміністрації Наталія Чукова під час брифінгу.

Понад 130 смт на Донеччині тепер здобули статус селищ 

26 січня набрав чинності Закону України “Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою”. Тепер у країні не існує поняття “селище міського типу”, “місто обласного значення” та “місто районного значення”. Залишаються тільки три категорії населених пунктів: місто, селище та село. 

На території Донецької області 131 смт змінило статус на селище, 64 з них зараз тимчасово окуповані російськими військами. 

“Наприклад, у нас було селище міського типу Олександрівка Краматорської міської територіальної громади Краматорського району. Стало селище Олександрівка”, — наводить приклад посадовиця. 

За її словами, зміна статусу смт відбувається автоматично, тож місцевим не потрібно нічого змінювати у документах.

“Окремо громадянам нічого робити не треба”, — наголошує Наталія Чукова. 

скільки смт на Донеччині стали селищами
Начальниця управління із забезпечення взаємодії з органами місцевого самоврядування Донецької ОДА Наталія Чукова. Скриншот із відео брифінгу ДонОДА

 

Згідно із новим законом, село — населений пункт, де проживає до 5 тисяч людей, в селищі має бути не менше ніж 5 тисяч жителів, а у місті — 10 тисяч і більше жителів.

Через активні бої та евакуацію на Донеччині деякі населені пункти можуть не відповідати чисельності населення за цими нормами. Однак в умовах повномасштабної війни переводити населені пункти з однієї категорії в іншу не будуть.

“Ми не зможемо зробити це об’єктивно, [оскільки] люди виїхали. Ми дуже сподіваємось на те, що після закінчення бойових дій люди повернуться до своїх населених пунктів. І, оскільки в законі не вказано термін і період, на який відраховувати облік населення, то будемо вважати, що ми повернемося до цього питання тоді, коли закінчаться бойові дії і на території нашої області запанує мир, спокій і розвиток”, — говорить начальниця управління із забезпечення взаємодії з органами місцевого самоврядування Донецької облдержадміністрації.

Крім цього, тепер у деяких регіонах країни з’являться поселення. 

“Це компактне місце проживання людей за межами населеного пункту, який не має сталого складу населення”, — уточнює посадовиця.

Що змінилося для міст обласного та районного значення 

У Донецькій області, як і в інших регіонах країни, більше не існує міст обласного або ж районного значення. У них залишається лише статус міст. 

“Тепер такого поняття як “місто обласного значення” просто не існує. Є просто місто. А всі міста належать до окремо означеного району, яких на території області всього вісім. Зміна категорії не призведе до необхідності ухвалення рішень органами державної влади, органами місцевого самоврядування”, — зазначає Наталія Чукова.

Нагадаємо, на Донеччині є лише один район, усі населені пункти якого підконтрольні українській владі.


Завантажити ще...