Підтримати
перекривають газ
Фото з відкритих джерел

23 травня з 14:00 Донецька область залишається без газу через військову агресію Росії. Газопостачання поки буде лише у Комарської та Олександрівської громадах, які отримують газ з іншої газової магістралі. Що обов’язково треба зробити мешканцям, які ще залишаються в області, та що кажуть газовики  —  в матеріалі.

 

Про це Вільному радіо повідомляє директор Управління з газопостачання та газифікації у Бахмуті (УГГ) Ігор Русанов.

“Від сьогодні (з 23 травня, — ред.) газу по більшій частині Донецької області, на жаль, не буде. Тому прохання до абонентів перекрити усі крани на вводі та чекати, поки газ з’явиться. [Це пов’язано] з розгерметизацією магістральних газопроводів, які підводять газ до нашої області”, — каже очільник УГГ у Бахмуті.

Пресслужба АТ “Донецькоблгаз” уточнює: через пошкодження магістрального газопроводу о 14:00, 23 травня газ остаточно перекривають на всій території області, окрім 2-х громад (перелік населених пунктів дивіться нижче). Перепідключити систему газопостачання до іншого магістрального газогону неможливо.

Чому газопостачання неможливе?

Основний вузол, через який газ раніше йшов на Донеччину, розташований у Луганській області. Зараз цю ділянку окупували росіянами, які припинили подачу газу. У газогонах залишалась певна кількість палива, але воно стрімко втрачалося через пошкодження від обстрілів.

23 травня очільник Луганщини Сергій Гайдай повідомив: на межі Луганської та Донецької областей росіяни, намагаючись просунутися і захопити автошлях на Бахмут, влучили у магістральний газопровід діаметром 1 200 мм.

“Тиск у трубі одразу впав із 15 до 5 атмосфер, що ставить під питання подальше газопостачання сусіднього регіону. Дістатися до розгерметизованої ділянки наразі вкрай складно через активні бойові дії”,  —  пише Гайдай. 

Газ буде тільки у Комарській та Олександрівській громадах 

Отже, поки що газ буде тільки у мешканців Комарської та Олександрівської громад  — газ туди надходить з іншого джерела розподілу. Це такі населені пункти:

  • Комарська ТГ: с. Мирне, с. Iскра, с. Пiддубне, с. Зелений Гай, с. Воскресенка, с. Новохатське;
  • Олександрівська ТГ: с. Мирна Долина, с. Новознаменівка, с. Мар’ївка, с. Бузинівка, с. Знаменівка, с. Петрівка Друга, с. Микільське, с. Зелений Брід, с. Новобахметьєве, с. Новий Кавказ, с. Новоалександрівка, с. Єлизаветівка.

“Один з найсильніших обстрілів з 2014”: в Авдіївці окупанти за день пошкодили понад 40 будинків (ФОТО)

Що необхідно зробити споживачам газу?

Тепер кожний споживач газу у Донецькій області (окрім населених пунктів зазначених вище громад) має: 

  • перекрити крани газопостачання перед кожним приладом;
  • чекати на інформацію про відновлення постачання газу та подальших інструкцій від місцевої влади;
  • не втручатися самостійно у роботу газових мереж.

Також очільник бахмутських газовиків закликає мешканців Донеччини не заносити у будинки балони з газом. 

“Не тягніть у приміщення газові балони з пропаном. Тому що це дуже небезпечно, вони можуть вибухнути. Тобто готувати на ньому можна лише на вулиці, ні в якому разі не у приміщенні”, — наголошує Русанов. 

Його колектив зараз зайнятий тим, що перекриває усі газові крани.

“Ми перекриємо з часом усі стояки на домах та у приватному секторі. Зараз аварійні бригади відключають ГРП (газорозподільчі пункти,  —  ред.)”,  —  каже він. 

Ігор Русанов каже, що мають багато роботи. Вже фактично починають готуватися до відновлення пуску газу в майбутньому.

Ми вже від завтра будемо працювати над пуском газу та готувати систему до наступної зими. Тому що газ — це не як електроенергія: врубили рубильник, і електрика побігла по проводах. Спочатку треба все перекрити, потім необхідно все поступово відкривати, заповнювати систему  —  це складний процес”, — пояснює Русанов.

Він зазначає: востаннє з такою ситуацією він та його підлеглі стикалися у Бахмуті майже 20 років тому.

“У 2003-му році, коли рвалися склади. Ми тоді усім “Облгазом” запускали Артемівськ (газопостачання у місті, — ред.) 3 тижні. Але запустили. Пустимо й цього разу, не сумнівайтесь”, — наостанок каже очільник УГГ в Бахмуті.

За даними Національної поліції, 22 травня російські окупанти на Донеччині зруйнували 74 цивільних об’єкти у 12 населених пунктах.   Є постраждалі та загиблі. Пошкоджені кілька десятків житлових будинків, школа, промислові та сільськогосподарські підприємства, об’єкти життєзабезпечення. Тільки в Авдіївці зруйновані щонайменш 40 будівель за добу. Ці обстріли місцеві мешканці називають найжорстокішими від початку російської війни у 2014 році. 

Читайте також:


Завантажити ще...