На Донеччині письмово відмовились від евакуації майже 10 тисяч родин з дітьми, — Кириленко
У Донецькій області у тих цивільних з дітьми, які не хотіли виїжджати, зібрали майже 10 тисяч письмових відмов. А роздали таких бланків у понад 4 рази більше. Начальник Донецької обласної ВА вважає: збирати підписи на таких бланках в умовах обстрілів важко.
Про це на питання Вільного радіо повідомляє начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко під час брифінгу до річниці вторгнення Росії.
За даними обласної ВА, 40 054 повідомлення вручили на Донеччині батькам дітей про необхідність евакуації. На них отримали 9 548 письмових відмов.
Павло Кириленко назвав евакуацію в умовах повномасштабної війни надскладним процесом. А збирання підписів про відмови від евакуації малореальним.
“Це підвальні приміщення, пункти обігріву, тобто локації, в яких можуть люди перебувати, — їх відвідують буквально під щільним ворожим вогнем. В Бахмуті рух будь-якого транспорту, колони у 2-3 автівки, — одразу починається обстріл саме по ним. <…> Тому це така різниця по наданих бланках відмови та фактично отриманим (відмовам від евакуації, — ред.)”, — пояснив Кириленко.
Також, за його словами багато хто категорично відмовляється від евакуації. Серед них є й люди з дітьми. Так, у Бахмутській громаді залишаються 42 дитини з батьками, які досі відмовлялися від евакуації, але яких ще можна вмовити.
“Це люди (працівники поліції та ДСНС, — ред.), які під постійними обстрілами рятують життя тих, хто не зовсім має бажання, щоб їх рятували. Люди деякі навіть переховується, щоб їх не евакуювали”, — заявив очільник Донеччини.
Попри це, зусилля з евакуації цивільних Донеччини він оцінює як доволі успішні.
“Якщо брати в абсолютних цифрах, то до 84 тис людей Бахмут до 24-го лютого 2022 і менше 5-ти тисяч наразі лишається в Бахмуті — ми розуміємо, що практично місто виїхало. <…> Ці цифри кажуть самі за себе: хто що робить”, — каже він.
Павло Кириленко зазначив, що до вторгнення Росії на підконтрольній частині Донеччини жили 1 млн 700 тис людей, а станом на зараз залишаються близько 520 тис мешканців. Станом на липень за межі області вивезли 340 тис цивільних — це був найвищій показник евакуації. Адже деякі евакуйовані після цього поверталися.
Очільник Донеччини нагадав, що евакуювати мирних мешканців можуть лише за їхньої згоди. А неповнолітніх дітей — за згоди їхніх законних представників.
“Наголошую: у нас триває обов’язкова евакуація. Примусова евакуація відсутня в юридичній площині, це позбавляє можливості вивозити людей насильно і їхніх дітей разом з батьками”, — зазначає Кириленко.
Цими днями з села Терни Лиманської громади врешті змогли евакуювати усіх дітей. Останніми виїхали дві місцеві жительки з 7-річною дівчинкою та 8-річним хлопчиком. Терни — одне з крайніх сіл на своєму напрямку, яке контролює ЗСУ: за ним вже окупована територія.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.