Підтримати
кар'єр на Забахмутці в Бахмуті
Фото: Михайло Кулішов

Промислове підприємство “СІНІАТ” у Бахмуті хоче видобувати пісок та глину поруч з місцями, де видобували ці корисні копалини десятиліття тому. Це може дати місцевій громаді додаткові робочі місця та допоможе провести рекультивацію, якої так і не було з радянських часів.      


Відповідне рішення ухвалили на позачерговій сесії 10 березня депутати Бахмутської райради. Депутати погодили надання ТДВ “СІНІАТ” спецдозволу на користування надрами «Техногенної ділянки Заартемівська» для геологічного вивчення пісків та суглинків. 

В коментарі Вільному радіо начальник відділу правового забезпечення та з питань комунальної власності Бахмутської райради Олексій Скляр повідомив: розробка цієї ділянки на східній околиці Бахмута може дати додаткові робочі місця.  

“Ця ділянка складена розкривними породами розробки кар’єрів минулих періодів, це на околиці міста Бахмут, в районі Забахмутки біля кар’єру, в промзоні. Вони там мають видобувати піски та суглинки. Цим буде розширене їх виробництво та збільшиться кількість робочих місць. А коли закінчать видобування, вони мають привести цю земельну ділянку у відповідний стан, який був до надання дозволу”, — каже представник Бахмутської райради.   

кар'єр Забахмуткою у Бахмуті
Кар’єр на східній околиці Бахмута. Фото: Михайло Кулішов


За даними погоджувальних документів, ліцензійна площа ділянки може становити майже 2 млн кубометрів. 

“Прогнозований обсяг техногенних відкладів в межах “Техногенної ділянки Заартемівська” може становити близько 1 млн 995 тис кубометрів”,  — повідомляє Олексій Скляр.  

Причому погодження дозволу не означає, що роботи вже скоро почнуться. Представник райради вважає, що видобуток може початися за рік-два.   

“Можливо за результатами вони (“СІНІАТ”, — ред.) можуть і відмовитись від розробки цієї ділянки, в принципі”,  —  каже юрист.  

Він зазначив, що підприємство “СІНІАТ” не зверталося у райраду за цим погодженням, а за процедурою робило це через Держслужбу геології та надр. Аналогічне погодження надали й депутати Бахмутської міськради у лютому. Погодження дозволу від обидвох рад (Бахмутських міської та районної) необхідно, тому що ділянка знаходиться у межах міста Бахмут, а місто Бахмут  —  в Бахмутському районі. 

Директор гіпсової шахти ТДВ “СІНІАТ” Олег Ситниченко підтвердив: ця ділянка знаходиться у східній частині міста, на т.зв. “Кар’єрі”. Дозвіл хочуть отримати не лише для видобутку корисних копалин, а й одночасно провести рекультивацію та прибрати породу.

кар'єр без рекультивації у Бахмуті
Місцевість поблизу колишнього кар’єру на східній околиці Бахмута. Фото: Михайло Кулішов


“Заартемівська ділянка знаходиться в районі ставка “Кар’єр”, у бік дачних участків. Це площа, на яку колись були заскладовані земельні породи під час добичі глини ще за радянських часів. І не провели рекультивацію. Плодородний шар був забраний. Зараз це схил, пагорб, вкритий травою. Ми зараз хочемо допомогти усунути цю екологічну проблему та звільнити від непотрібної породи. Якщо ми знайдемо там ці корисні копалини, то використовуватимемо їх у виробництві”, — розповів представник підприємства. 

Нагадаємо, ліцензію на видобуток вогнетривкої глини на Кліщіївській ділянці неподалік Бахмута продали на електронному аукціоні за понад 40 млн грн. Вартість ліцензії під час торгів зросла у 2,3 тис разів від початкової ціни.

Читайте також:


Завантажити ще...