Електропідстанції закривають бетонними блоками, аби вберегти від російських обстрілів, та розробляють графіки відключення електрики. Так у Донецькій області готуються до можливих блекаутів. Розповідаємо, які об’єкти за необхідності відключатимуть від електрики в першу чергу.
Про підготовку до ймовірних тривалих відключень світла на Донеччині розповів на брифінгу директор департаменту розвитку базових галузей промисловості Донецької ОДА Артем Литвинов.
За його словами, аби запобігти повному блекауту в Донецькій області, регіон заживили з кількох напрямків.
“Ми відпрацювали маршрути електроживлення. Якщо станеться масштабна аварія на одній з гілок, регіон заживлять від резервних гілок. Перепідключати на резерв можуть і ті гілки, які знаходяться в межах ураження російською артилерією. Аби убезпечити систему від пошкодження обстрілами, в області укріпили вже 21 основну електропідстанцію. Їх закрили габіонами, блоками”, — розповів Артем Литвинов.
На період можливих блекаутів на Донеччині розробили графіки погодинних відключень на різні випадки.
“Вони розроблялись і в мирний час на випадок критичних ситуацій. У разі необхідності в першу чергу відключаються промислові підприємства, які не належать до критичної інфраструктури. Критичну інфраструктуру і населення відключатимуть від електрики лише у крайніх випадках”, — пояснив посадовець.
За його словами, зараз енергетики регулярно ремонтують електромережі у прифронтових населених пунктах Донеччини.
“Постійно порушується електроживлення в прифронтових містах і селах, потім це перекидається на тил. 56 бригад електриків ДТЕК на постійній основі працюють над відновленням світла. На жаль, вони потрапляли під обстріли, і серед співробітників є й поранені та загиблі. Були випадки, коли на допомогу залучали також бригади з Одещини та Дніпропетровщини. Ці ремонти оператор проводить за кошти компанії, які закладені в тариф. ОДА допомагали лише зі встановленням габіонів на підстанціях, завезенням піску тощо”, — розповів Артем Литвинов.
Нагадаємо, тарифи на постачання електроенергії в Україні зросли на початку літа. Тепер українці платять за електропостачання майже вдвічі більше, ніж до здорожчання.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.