Підтримати
Психологічна допомога на Донеччині
Ілюстративне фото: Профгід

На Донеччині сімейні лікарі надають  допомогу пацієнтам з психічними розладами. Медики первинної ланки пройшли навчання для роботи з такими пацієнтами, а за необхідності спрямовують їх до психіатрів.  Звернутися до медиків зараз можна у шістьох населених пунктах Донецької області.

 

Про це на брифінгу розповіла директорка маріупольського “Обласного дитячого кістково-туберкульозного санаторію”, експертка департаменту охорони здоров’я за напрямом “Ментальне здоров’я” Наталія Сівоненко.

За пакетом “Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами” зараз працюють медзаклади у шістьох населених пунктах Донеччини: 

  • Торецьк;
  • Краматорськ;
  • Слов’янськ;
  • Покровськ;
  • Селидове;
  • село Криворіжжя. 

Допомогу пацієнтам з психологічними розладами надають лікарі, фельдшери та медсестри первинної ланки. Працювати з пацієнтами з неврологічними та психічними розладами медики навчалися за програмою ВООЗ mhGAP.

“Поки не всі заклади задіяні, бо є проблема в штаті, не всі мають психологів і соцпрацівників. Ще 146 медиків теж незабаром пройдуть навчання. Сімейний лікар або надає медикаментозну допомогу на первинному рівні, або скеровує до спеціалізованих закладів”, — розповіла Наталія Сівоненко.

З початку 2023 до медзакладів первинної ланки на Донеччині звернулися понад 7 тисяч пацієнтів  з психічними розладами, понад 1600 із них сімейні лікарі  скерували  до психіатрів.  Також за цей час за програмою супроводу таких пацієнтів провели 43 психолоігчні консультації.

На початок 2023 року в Донецькій області були дані майже про 50 тисяч людей з психічними розладами та захворюваннями. Це трохи більше, ніж усе населення Мирнограда, понад дві Волновахи чи п’ять Соледарів.  Такі офіційні цифри обласного департаменту охорони здоров’я.

 

Для довідки:
У грудні 2022 року в Україні презентували дорожню карту “Пріоритетні багатосекторні заходи із психічного здоров’я та психосоціальної підтримки в Україні під час та після війни”.

Лікарів, фельдшерів та медсестер первинної ланки почали вчити працювати з пацієнтами з неврологічними та психічними розладами за програмою ВООЗ mhGAP.  Йдеться про депресію, психоз, епілепсію, дитячі та підліткові психічні та поведінкові розлади, деменцію, розлади, повʼязані зі вживанням психоактивних речовин, самоушкодження та суїцид, а також розлади, повʼязані зі стресом.

Пакет “Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами” включили до  Програми державних медичних гарантій. Тобто звернутися з душевною проблемою можна до сімейного лікаря — він оцінить стан і за необхідності скерує до медзакладу, що працює за цим пакетом.

Нагадаємо, наші журналісти розповідали, як морально підтримати себе або інших людей, у кого воюють близькі


Завантажити ще...