Підтримати
Зображення до посту На Донеччині у 2024 планують розмінувати майже 13 тисяч гектарів сільськогосподарських земель
Протипіхотна міна. Ілюстративне фото: ДСНС

Згідно з оновленим планом, в Україні за 2024 рік збираються обстежити та за необхідності розмінувати 512 тис. га сільськогосподарських угідь. Це близько вдвічі більше, ніж вдалося розмінувати торік. Такої цифри у Мінекономіки збираються досягти за допомогою більш раціонального підходу, а також нових засобів розмінування.

 

Про це повідомили у пресслужбі Мінекономіки.

Відтепер у плані пріоритетного розмінування на 2024 рік є понад 512 тис. га. сільськогосподарських земель. До цього списку додали ті угіддя, які держава бажає якнайшвидше обстежити та, якщо виникне необхідність, розмінувати. 

У Донецькій області, згідно з новим планом, першочергово зроблять безпечними 12,8 тис. га сільськогосподарських земель. Найбільш активно займатимуться поверненням угідь до економічного життя у Херсонській області (248 тис. га). Найменше ж замінованих земель у пріоритетному списку має Сумщина, там планують обстежити та розмінувати 85 гектарів.

Загальний список земель, які в першу чергу в Уряді воліють зробити безпечними, виглядає так:

  • 12,8 тис. га у Донецькій області;
  • 2 тис. га у Чернігівській області;
  • 85 га у Сумській області;
  • 6,6 тис. га у Дніпропетровській області;
  • 9,4 тис. га у Київській області;
  • 44 тис. га у Миколаївській області;
  • 190 тис. га у Харківській області;
  • 248 тис. га у Херсонській області.

Протягом минулого року, нагадали у Мінекономіки, саперам вдалося зробити безпечними понад 200 тис. га сільгоспземель України. Цьогорічні плани ґрунтуються на збільшених можливостях держави до розмінування.

“Якщо стисло, то за [2023] рік спільними зусиллями всіх дотичних сторін ми багато чого досягли. Сьогодні маємо не шість операторів, як рік тому, а майже тридцять. І їх чисельність лише збільшуватиметься. Маємо близько 30 машин для розмінування, яких не було на початку минулого року. І їх теж буде ще більше”, — розповів заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний.

Нагадаємо, аграрії, землі яких знаходяться на звільнених територіях та у зоні, наближеній до бойових дій, можуть взяти пільговий кредит на розмінування. Видають кошти у відділеннях Ощадбанку за проєктом “Посівна без мін”, отримати таким чином можна до 150 млн грн під 3% річних.

В Україні гуманітарним розмінуванням займається не лише держава, а і приватні структури. Журналісти Вільного радіо показали, як такі сапери розміновують одне з сіл на Житомирщині та як при цьому застосовуються дрони для виявлення небезпечних предметів.


Завантажити ще...