Підтримати
Зображення до посту На Донеччині вже закуповують твердопаливні котли для опалення взимку. Які об’єкти обладнують першими
Ілюстративне фото: termoplus

Через відсутність газу на Донеччині централізованого опалення в області не буде. Тож підприємства критичної інфраструктури в різних містах області вже готуються до зими. Як планують опалювати такі об’єкти та скільки це коштує, розповідаємо в матеріалі.

 

Лікарні Покровського району готують до зими

Покровський міський голова Руслан Требушкін повідомляє, що головні лікарні громади та району наразі працюють над підготовкою до осінньо-зимового періоду. Зараз опрацьовують варіанти, як зробити так, щоб у медзакладах було тепло, а пацієнти та персонал були в комфортних умовах.

Зокрема, КП “Покровськтепломережа” в мікрорайоні Динзавод проводять переоблаштування міської лікарні з централізованої до твердопаливної котельні. А у Родинській міській лікарні зараз триває ревізія старої котельні, щоб подалі її було можливо відновити. Вона зможе працювати без газу.

А от рішення проблеми опалення лікарняного містечка самої Покровської клінічної лікарні інтенсивного лікування ще шукають.

 

У Костянтинівську громаду купили 8 котелень. Скільки це коштує

Журналісти Вільного радіо знайшли звіт про закупівлю 8 твердопаливних котелень фірми “ALTEP”, які купило Управління комунального господарства Костянтинівської міськради. 

На сайтах з продажу котлів зазначається, що такі котли можуть опалюватися 7 видами твердого палива: брикетами, дровами, кам’яним вугіллям, корою, торфом, тріскою та тирсою. Котел опалює приміщення завдяки теплообмінникам, які заповнені водою, а температура регулюється завдяки блоку управління.

Одного завантаження може вистачити на добу. А деякі з котлів, які купило профільне управління, можуть опалювати приміщення до 48 годин при повному завантаженні вугіллям.

Кожний комплект обладнання коштує від 162 до 288 тисяч гривень, в залежності від його потужності:

  • 4 котли потужністю 150 кВт (може опалювати площу 1500 кв.м);
  • 2 котли потужністю 200 кВт (може опалювати площу 2000 кв.м);
  • 1 котел потужністю 250 кВт (може опалювати площу 2500 кв.м);
  • та 1 котел потужністю 300 кВт (може опалювати площу 3000 кв.м відповідно).

Журналісти Вільного радіо поговорили з фахівцем Управління комунального господарства Артемом Тереховим і він розповів, що ці котли закупили в першу чергу для забезпечення теплопостачанням об’єктів критичної інфраструктури. Зокрема — лікарень. Чи планують купувати твердопаливні котли для опалення багатоповерхових будинків — інформації в нього немає.

Нагадаємо, 2 серпня Кабінет міністрів України вирішив провести обов’язкову евакуацію мешканців Донецької області. Роблять це через запеклі бої з окупантами в регіоні та найскладнішу зиму в історії Донеччини. Жителів області евакуюватимуть у 13 регіонів. Обіцяють безкоштовне розселення і оформлення одноразової та щомісячної грошової допомоги.

Голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко в ефірі національного телемарафону розповів, що через відсутність газу в регіоні розглядають можливість опалювання дровами та електрообігрівачами. Але встановити такі всюди неможливо.

Без опалення в громадах можуть вийти з ладу й водопостачальні комунікації, адже вода може замерзнути в трубах. Тож людей, які залишаються в Донецькій області чекає складна зима. Ми розповідали в цьому матеріалі про варіанти, як спробувати вижити цієї зими.

Тих, хто вже евакуювався, також чекає більш прохолодна зима, ніж раніше. Тож що краще зігріє у квартирі з поганим опаленням читайте в цьому матеріалі.

Читайте також:


Завантажити ще...