Від 1-го грудня у декількох лісництвах Донецької області мешканці, підприємці або установи можуть купити 10 або більше ялинок на різдвяні та новорічні свята. Розповідаємо про умови цього року детальніше.
“Це дерева, посаджені ще до повномасштабної війни — сосна кримська та ялина звичайна. Вони вирощені на спеціальних ділянках та чиповані. Торгівлі вроздріб у нас немає — продаємо їх оптом, від 10 ялинок та більше — тож запрошуємо оптових покупців. Або ж звичайні люди можуть скооперуватись, купити усім своїм рідним та близьким одразу 10 штук”, — розповідає Вільному радіо інженерка лісових культур ДП “Слов’янський лісгосп” Світлана Пастернак.
Ці рослини садили спеціально, аби потім продавати як хвойні саджанці або для святкування. Тож кожна рослина звідси матиме чип для електронного обліку деревини.
Оптові ціни (з ПДВ) у лісгоспі Донецької області на новорічні ялинки у сезон 2023-2024 року такі:
Оплатити ялинку можна на місці готівкою або банківським платежем.
Кожна людина в одному з лісництв Донеччини може купити 10 ялинок. А підприємці, підприємства та організації, які хотіли б купити більше, мусять укласти договір з ДП “Слов’янський лісгосп”.
Деревця можна вибрати та купити в одному з чотирьох лісництв — де кому ближче.
“Мешканцям Покровського району буде зручніше їхати до Покровського лісництва, воно знаходиться у Покровську. А жителям Краматорського району ближче до Маяцького лісництва — воно в районі Слов’янська, у селищі Маяки. Той, хто живе ближче до Костянтинівки, — їм ближче придбати у Катеринівське лісництво”, — пояснює працівниця лісгоспу.
Приїзд варто узгодити з працівниками лісгоспу телефоном:
Важливо: у лісгоспі вас чекатимуть у робочі дні та години, з понеділка по п’ятницю, з 8-ї ранку та поки світло на вулиці, до настання сутінок. Хоча робочий день тут до 16:30.
У більшості лісництв вам дадуть обрати ялинки до вподоби з-поміж вже зрубаних. У Маяцькому ж — можуть також вирубати і на ваш вибір.
Світлана Пастернак зазначає: у сезон до лісгоспів, бува, навідуються крадії ялинок. Тому там організовують сторожування та рейди, аби не допустити подібного.
Ямпільське лісництво на Донеччині російські окупанти знищили майже повністю, більшість дерев пошкоджені. Але лісники вже почали шукати підтримки у відновленні. Більше про це читайте в матеріалі “Ямпільське лісництво хотіли б відновлювати з західними партнерами: в якому стані ліси зараз”.