Наслідки пожеж на Донеччині 2 лютого та вночі 3 лютого
Наслідки пожеж на Донеччині 2 лютого та вночі 3 лютого. Колаж: Вільне радіо

У Донецькій області за добу пожежі забрали життя двох людей. Це житель Торецька, який загинув у дев’ятиповерхівці, та чоловік з Покровського району, який у момент займання сидів в автівці у гаражі.

 

Детально про наслідки пожеж Вільному радіо розповів речник ГУ ДСНС у Донецькій області Станіслав Балдін.

Житель Українська Покровського району загинув під час пожежі у машині

Ввечері 2 лютого 2024 року близько 16:00 надзвичайники отримали повідомлення про пожежу в Українську Покровського району. На місці виявили машину, що горіла у гаражі. Під час гасіння пожежі всередині авто виявили загиблого.

“Чоловік відкрив гараж на одну стулку та завів автомобіль. Почалось горіння безпосередньо в автомобілі під капотом. Що з ним відбувалось та як це сталось —  це історія, відома лише цьому водію. Можливо, йому погано стало, і він своєчасно не вийшов з машини. Воно ж у ноги пече під час пожежі, й ти вибігаєш одразу, коли дим починається — рефлекс спрацює, і ти побіжиш на вулицю”, — говорить Станіслав Балдін.

Причину трагедії будуть встановлювати у поліції. Через наслідки вогню неможливо встановити навіть стать загиблого.

Наслідки пожежі в Українську Покровського району 2 лютого 2024 року
Наслідки пожежі в Українську Покровського району 2 лютого 2024 року. Фото: ДСНС України у Донецькій області

У Торецьку через пожежу на восьмому поверсі багатоповерхівки загинула людина

Вранці 3 лютого 2024 року приблизно о 06:00 рятувальникам стало відомо про пожежу в одній із дев’ятиповерхівок Торецька. Під час гасіння полум’я на восьмому поверсі виявили загиблу людину.

“Це був не обстріл. Попередня причина пожежі — необережне поводження з електрикою або просто коротке замикання електромережі. Там же  місто без опалення, а ось світло “під хороший настрій” часом буває. Точних даних, як там могла загинути людина, наразі немає”, — зазначає спікер ДСНС у Донецькій області.

Стать загиблої людини також не змогли встановити через наслідки пожежі.

Наслідки пожежі у дев’ятиповерхівці Торецька вранці 3 лютого 2024 року
Наслідки пожежі у дев’ятиповерхівці Торецька вранці 3 лютого 2024 року. Фото: ДСНС України у Донецькій області

Ще однією поширеною причиною пожеж у прифронтових населених пунктах може бути неправильне поводження з пічками-“буржуйками”, зазначає Станіслав Балдін.

“Люди починають собі знаходити “буржуйки”, плюс місцеві органи влади їх роздавали. Хтось собі встановив у квартирі вікно, випустив цю трубу, і пішло-поїхало. Взагалі це страшно, бо люди, буває, засовують ці “буржуйки” у систему видалення тепла для газу. У будинках, буває, йдуть дві системи вентиляції: одна для повітря, друга — димохід. Люди можуть не туди запхати трубу від “буржуйки”, вітер подув, починається “дисконнект”, і все це йде у хату”, — говорить рятувальник.

Нагадаємо, 22 січня у Святогірську загорілася будівля одного з місцевих медичних закладів. Ніхто з пацієнтів і працівників установи не постраждав, однак врятувати двоповерхову дерев’яну споруду не вдалося. Вогонь від будівлі перекинувся на хвойний ліс.


Завантажити ще...