На Донеччині заборгованість за ЖКГ сягнула 3 млрд грн


image
Фото: Вільне радіо

У Донецькій області борги за комунальні послуги зросли до 3 млрд грн. Більшу частину від цієї суми заборгувало населення.

 

Про це на засіданні колегії Донецької облдержадміністрації повідомив директор департаменту житлово-комунальних послуг ДонОДА Сергій Гончаренко.

“Станом на 1 квітня 2020 року загальна сума дебіторської заборгованості склала 3,2 млрд грн. Найбільші борги за послуги рахуються за населенням – майже 80%. Це 2,7 млрд грн”, – говорить Сергій Гончаренко.

У Бахмутському районі рівень розрахунків користувачів становить 61,1%, що на 16% менше, ніж середній рівень по всіх районах Донеччини. Це найнижчий показник в області. Передостаннє та третє з кінця місце посідають Ясинуватський та Мар’їнський райони.

“Органам місцевого самоврядування необхідно активізувати роботу на місцях в напрямку підвищення рівня розрахунків та вжити більш дієвих заходів для подальшого погашення заборгованості населення за надані житлово-комунальні послуги”, – наголошує директор департаменту ЖКГ Донецької ОДА.

Він додав, що на сьогодні загальна сума кредиторської заборгованості по підприємствах тепло-, водопостачання та водовідведення складає майже 10 млрд грн. Зокрема, борг за газ становить 5,4 млрд грн, а за електроенергію – 3,5 млрд грн. 

“Головним боржником за спожиту електроенергію в області є КП “Вода Донбасу”. Так, станом на 1 квітня 2020 року заборгованість компанії тільки по території підконтрольній українській владі складає майже 2,1 млрд грн”, – каже Гончаренко.

Водночас посадовець підкреслив, що найкращими платниками за отриману воду за договорами є Маріуполь, Слов’янськ, Краматорськ та Бахмут. Основна сума заборгованості за спожиту воду в цих містах накопичилась за попередні роки.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: