Мати-одиначка
Мати-одиначка. Ілюстративне фото: Depositphotos

За майже одинадцять місяців 2024 року матерям-одиначкам, зареєстрованим у Донецькій області, виплатили понад 91 мільйон гривень.

Про це журналістам Вільного радіо у відповіді на запит повідомила директорка Департаменту соціального захисту населення Донецької області Олена Токарева.

Станом на 21 листопада 2024 року в Донецькій області зареєстровані 4564 одинокі матері, які отримують державну допомогу на дітей. 

З цієї кількості 806 матерів отримують допомогу через Міністерство соціальної політики України на центральному рівні. Така виплата регулюється відповідно до спеціальної постанови Кабінету Міністрів України від 7 березня 2022 року №215 “Про особливості нарахування та виплати грошових допомог, пільг та житлових субсидій на період дії воєнного стану”.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, в який входить забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості.

Допомогу виплачують з державного бюджету. За минулі роки дані на Донеччині були такими:

  • у 2022 році виплати у розмірі 111 мільйонів 335 тисяч гривень отримали 7213 матерів-одиначок;
  • у 2023 році 112 мільйонів 899 тисяч гривень виплатили 7054 жінкам;
  • у 2024 році виділили 91 мільйон 621 тисячу гривень для 4564 матерів (дані за 11 неповних місяців цього року).

Сім’ї, де виховуються неповнолітні діти, мають право на такі виплати:

  • допомога у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • допомога при народженні дитини;
  • одноразова натуральна допомога “пакунок малюка”;
  • допомога при усиновленні дитини;
  • допомога на дітей, над якими встановлена опіка чи піклування;
  • допомога на дітей одиноким матерям;
  • допомога на дітей, хворих на тяжкі захворювання, зокрема: тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні та онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади; цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, травми, які потребують трансплантації органа або паліативної допомоги, діти, яким не встановлена інвалідність.

“Передбачені соціальні гарантії в повному обсязі надходять до отримувачів. Заборгованість з виплати допомог перед одержувачами в області відсутня”, — зазначає Олена Токарева.

Нагадаємо, під час дистанційного навчання в школах Слов’янська облаштували соціальні їдальні для нужденних. Розповідаємо, за яким графіком вони працюють та де їх знайти.


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...