image

На Донеччині зможуть швидше перевіряти людей з підозрою на COVID-19 (Відео)


Обласна лабораторія в Слов’янську стане перевіряти вдвічі більше аналізів пацієнтів з підозрою на COVID-19 за день. В лабораторію закупили додаткове обладнання. Як проводять аналізи — дивіться у відео від Вільного радіо.

 

Щоб перевірити чи хвора людина на коронавірус, їй роблять ПЛР-тест. Біоречовини пацієнта перевіряють в лабораторії. На Донеччині таких 3 комунальних та 1 приватна. Одна з них — в Слов’янську — це обласний центр СНІД. Туди сторонніх не пускають. Адже роботи проводять в стерильних приміщеннях. 

 

Підготовка аналізу

Перед тим, як провести дослідження, всі зразки необхідно підготувати. Таку процедуру пробо-підготовки проводять в окремому ізольованому приміщенні. 

“Тут проводяться дослідження, які визначають пробо-підготовку. Тут робиться виділення нуклеїнових кислот. Виділення нуклеїнових кислот робиться в мікробіологічних кабінетах 2 класу безпеки”, — розповідає завідувачка лабораторії  Донецького обласного центру СНІД Ірина Ош.

На Донеччині зможуть швидше перевіряти людей з підозрою на COVID-19

В такому кабінеті працює лікарка, вдягнута в біозахисний костюм, з респіратором, захисними окулярами та рукавичками. Її колеги жартують, кажуть що вона працює весь день, як “космонавтка”.

На Донеччині зможуть швидше перевіряти людей з підозрою на COVID-19

Перед тим, як провести підготовку зразків, жінка готує для себе робоче місце: дістає колби, пробірки, підставки для них, речовини для реакції тощо. 

“Ці всі атрибути необхідні для реакції проведення пробо-підготовки”, — зазначає Ірина.

На Донеччині зможуть швидше перевіряти людей з підозрою на COVID-19

Кілька годин очікування

Вже підготовлені аналізи лікарка в “скафандрі” передає колезі через віконце в перший бокс, де завдяки спеціальному прибору — ампліфікатору — дізнаються результати аналізів. Перевірка одного зразка займає близько 2 годин.  

На Донеччині зможуть швидше перевіряти людей з підозрою на COVID-19

Лабораторія стала вдвічі ефективніша

Ірина Ош каже, що перевіряти можна багато аналізів. Але 1 людина не встигала підготувати для дослідження більше сотні зразків. В цьому боксі було лише 1 робоче місце — спеціальна шафа, в якій робиться ця підготовка. Тепер їх 2. З цим допоміг уряд Німеччини. 

На Донеччині зможуть швидше перевіряти людей з підозрою на COVID-19

“2-га шафа, яку нам купили, дозволить 2-му оператору робити ще 100 зразків. І кількість ПЛР-зразків, які робляться в лабораторії за день, зросте вдвічі — зі 100 до 200”, — розповідає завідувачка лабораторії Донецького обласного центру СНІД Ірина Ош.

Нагадаємо, в області щодня роблять кілька сотень ПЛР-тестів. Та чекати на результат доводиться в середньому тиждень, або й більше. Так, судмедексперт з Бахмута Руслан Федонюк, який робив розтин померлого від COVID-19 чекав на результати свого тесту 2 тижні. Тож, щоб трохи розгрузити лабораторію і продовжувати дослідження, деякі зразки ПЛР-тестів мешканців Донеччини відправляють в столичну лабораторію Центру громадського здоров’я України.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Проєкт фінансується Фондом міжнародної солідарності в рамках програми "Free Media Programme"
Зміст публікації не обов'язково відображає думку Фонду міжнародної солідарності та є предметом виключної відповідальності авторів


Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: