На КПВВ “Майорське” застрягли близько 90 людей, що не встигли в’їхати на підконтрольну територію


image
Фото: Павло Лисянський

Вже ближче до закриття пункту, майже о 17:00, машини пропустив пост так званої “ДНР”, але на українську сторону людей запустити не встигли. Серед тих, хто опинився між кордонами, є діти дошкільного віку.

 

Як розповів Вільному радіо координатор гуманітарної місії “Проліска” Євген Каплін, йому телефонували з двох застряглих машин. В обох були діти. Скільки всього точно людей не змогли вчасно в’їхати на підконтрольну територію – не відомо.

“Вони говорили, що десь о 17:00 – 17:15 вони під’їжджали, тобто та сторона їх пропустила, тут було вже зачинено КПВВ. Прикордонники остерігались якихось провокацій. Спочатку вони стояли поряд на “нульовому” блок-пост, їх попросили від’їхати на 150 метрів назад. І потім вони повідомляють, що почалась стрільба і ось в цей момент 2 людини з різних машин нам зателефонували”, – розповідає Каплін.

Ситуацію, що виникла, підтвердили також в прикордонній службі. Як розповів прес-офіцер Держприкордонслужби Ігор Лизогуб, станом на 20:10 пункт все ж відкрили для проїзду з непідконтрольної території. Перші машини почали заводити на територію контрольно-пропускного пункту.

“Там дійсно перед закриттям з контрольно-пропускного пункту прибули автомобілі. Але вони не були там кинуті в “сірій” зоні, їх пропустили на територію КПВВ і розмістили людей в палатках ДСНС. Тобто повідомлення детальне по цьому факту буде, пізніше”, – повідомив журналістам Вільного радіо Лизогуб.

Зазначимо, що КПВВ “Майорське” зараз знаходиться на реконструкції. Тобто остаточно всі умови для розміщення людей там ще не облаштовані. В зв’язку з цим, в організації “Проліска” розглядають можливість відкрити їх офіс, що зовсім поруч із КПВВ.

“Зараз протягом години будемо це розглядати, щоб хоча б дітям було куди в туалет сходити”, – додав Євген Каплін.

За словами благодійника, ситуації з таким масовим не пропуском людей він не пам’ятає. Але раніше вже застрягала менша кількість людей. Через міжнародні організації вони вимагали, щоб в подібних ситуаціях машини пропускали після завершення робочого часу.

Усі КПВВ із окупованою територією на Донбасі зараз працюють за зимовим графіком: з 8:00 до 17:00. Перейшли на такий режим роботи через скорочення світлового дня.

Як додали в Держприкордонслужбі, впустити остаточно на підконтрольну територію людей зможуть лише після відкриття пункту зранку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: