Класне таксі

480 - короткий номер

050 480 3333 - Vodafone

067 628 3333 - Київстар

093 148 3333 - lifecell

Завантажити додаток

На підконтрольних Україні КПВВ на Донбасі покращились умови для людей, — правозахисники

Анна Сердюк
2019-06-19 11:20

image
Фото: Вільне радіо

Представники ООН та кількох великих правозахисних організацій, які працюють на сході, презентували дослідження про умови перетину лінії розмежування. За їхніми даними, ситуація там покращується.

“Ми бачимо певне покращення. Навіть те, що раніше ми говорили, що вся ця інфраструктура контрольно-пропускних пунктів підтримується лише коштами міжнародних організацій, а зараз (в 2018 році) реконструкція відбулася із рахунків обласних бюджетів Луганської та Донецької областей, — це вже значиме покращення”, – розповіла на прес-конференції  керівник проекту «Адвокація та правова допомога ВПО» благодійного фонду «Право на Захист» Марія Алєксєєнко.

Інформацію правозахисники аналізували щодо усіх 5 контрольно-пропускних пунктів на сході України: Мар’їнка, Майорське, Станиця Луганська, Новотроїцьке, Гнутове.

“Ми широко дуже користувались інформацією, яку впродовж вже 2 років ми збираємо завдяки УВКБ ООН, ми частково порівняли ті дані, що в нас були щодо схем облаштування КПВВ, щодо зручностей, які були на попередній період, і ті, які наявні сьогодні”, – розповіла про дані в основі дослідження правовий аналітик благодійного фонду «Право на захист» Дар’я Дмитренко.

Зазначимо, в першу чергу аналізували покращення після реконструкцій КПВВ за кошти обласного бюджету. Виконували роботи восени 2018 року.  

“Ми опитали 126 респондентів, які регулярно подорожують через Мар’їнку та Станицю Луганську після того, як їхню реконструкцію було завершено. Це були респонденти, які регулярно подорожують. Відповідно, можуть порівняти, бачили стан цих пунктів до реконструкції. Що ж до результатів. 87% опитаних усього на обох КПВВ оцінили ці зміни позитивно”, – розповіла про результати опитування Дмитренко.

За словами правозахисників, покращення можуть виглядати дріб’язковими, як то лавки в потрібних місцях, або відкриті ворота на випадок проїзду “швидкої”. Але в комплексі це покращило умови і для людей, які перетинають пункти пропуску, і для працівників.

Та вдосконалювати ще є що. Наприклад, лише на 1 пункті є система електронного сповіщення. А також, є питання зі зручностями деяких автобусних маршрутів, доступності розкладу, облаштування зупинок. Це виконується поступово.

Нагадаємо, бойовики ввели нові правила перетину КПВВ. Окупанти обмежили кількість авто, які можуть проїхати через блокпост за пів години. Це спричинило черги на пунктах пропуску. 9 червня через такі нововведення на  блокпосту бойовиків “Оленівка” застрягли 200 автомобілів.

 

Очередь на пункт пропуска из ОРДЛО в Украину

Огромная очередь к пункту пропуска из ОРДЛО в Украину. Люди часами вынуждены так стоять под палящим солнцем, в разгар 35-градусного зноя. Причем, этот ад создается абсолютно искусственно. В обратную сторону, из Украины в ОРДЛО очередей практически нет. "Фашисты" почему-то не считают нужным издеваться над жителями Донбасса, а "защитники" создают максимально плохие, унизительные условия. Возможно, мстят людям таким образом за то, что они продолжают ездить в Украину. А может быть, дело в банальной коррупции.В ближайшее время наверняка услышим новости о новых смертях на КПВВ.

Gepostet von Денис Казанский am Dienstag, 18. Juni 2019

Читайте також:

На КПВВ на Донеччині затримали 6 прикордонників. Підозрюють у хабарництві (оновлено)

На одному з КПВВ Донеччини пенсіонер намагався ввезти в Україну декілька мільйонів гривень

“Проблема мін на Донбасі недооцінена”, — глава МінТОТ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: