Підтримати
На КПВВ “Новотроїцьке” з боку окупантів після закриття прийшли більш ніж пів сотні людей, – правозахисники
Фото: Вільне радіо

На сході України наразі частково відновили роботу лише три пункти пропуску – “Мар’їнка”, “Новотроїцьке” та “Станиця Луганська”. Яка ситуація на кожному з них дізналися журналісти Вільного радіо.

 

Через КПВВ на Луганщині українські прикордонники пропускають людей з 7:00 до 18:00.

“Вчора в нас було 24 дитини, яких пропустили для складання ЗНО. Трьох людей окупанти повернули у зв’язку з тим, що в них відсутня прописка на непідконтрольній території. Загалом на підконтрольну територію пройшли 410 людей, а на окуповану територію – 395”, – розповідає пресофіцер Лисичанського прикордонного загону Неля Доценко.

Вона додає, що станом на 10:00 ранку значного напливу людей, які хочуть перетнути лінію розмежування, на КПВВ немає.

На КПВВ “Мар’їнка”, що на Донеччині, українська сторона пропускає людей в бік тимчасово непідконтрольної території з 11:00 до 14:00. Але окупанти свій пункт пропуску тримають закритим.

“Охочих перетнути лінію розмежування поки немає, і сторона окупантів не пропускає”, – каже речник Краматорського прикордонного загону Ігор Заруднєв.

Зазначимо, російські найманці тримають КПВВ “Мар’їнка” заблокованим від 10-го червня, тобто з дати, коли українська сторона відкрила цей пункт в’їзду-виїзду для перетину. 

За словами представниці організації “Право на захист” Катерини Рачинської, біля КПВВ в очікуванні на перетин лінії розмежування досі живуть 17 людей.

“Всі люди, які тут знаходяться та мають на меті потрапити додому на непідконтрольну територію, чекають, коли т.з. “ДНР” відкриє свої блокпости на в’їзд. А з їхнього боку заявляють, що це буде відбуватися з 25 червня”, – повідомляє Катерина Рачинська.

З 22 червня на сході запрацював ще один пункт пропуску – “Новотроїцьке”. За перший день роботи українські прикордонники пропустили загалом 229 людей. У пішому порядку перетнути КПВВ тяжче, бо є проблема з автобусами, й багато хто відмовляється йти кілька кілометрів до блок-поста окупантів. Крім того, дехто не ризикував йти на непідконтрольну територію, коли дізнавався про вимогу після повернення провести 2 тижні в самоізоляції.

За інформацією моніторів організації “Право на захист” пішки на підконтрольну територію пройшли 54 людини. З них понад півсотні бойовики пропустили вже під закриття пункту пропуску. Люди пройшли майже 7 км до українського КПВВ, але на той момент він вже не працював. Однак українські прикордонники пропустили людей на підконтрольну територію.

“Як і раніше, люди як йшли пішки з блокпосту непідконтрольної території до нульового, так і йдуть. Автобуси непідконтрольна сторона не пустила. Автобус ходить від нульового блокпосту до КПВВ, як належно”, – розповідає представник організації “Право на захист” Денис Ярошенко.

У зворотному напрямку проїхали восьмеро людей. Четверо з них їхали в автівці, яку розвернули бойовики. Люди повернулися на підконтрольну територію та тепер мають самоізолюватися на два тижні. Ще четверо відправилися в бік непідконтрольної території пішки, але інформації чи пропустили їх бойовики, досі немає. Зазначимо, на сайті ватажка т.з. “ДНР” Дениса Пушиліна йдеться, що наразі їхній пункт пропуску працює лише на виїзд.

Крім того, на пункті пропуску досі є проблема з мобільним зв’язком.

“Людям, у яких мобільний оператор Київстар, дуже важко встановити додаток. Річ у тім, що люди довго чекають на СМС для активації цього додатку. При нас чоловік 4 години витратив, поки його активував”, – розповідає Денис Ярошенко.

Зазначимо, сьогодні та ймовірно надалі КПВВ “Новотроїцьке” працюватиме з 7:00 до 18:00.

Додамо, як йдеться на сайті лідера бойовиків самоназваної “ДНР”, люди, яких випускатимуть з окупованої території, мають написати заяву про неможливість повернення до псевдореспубліки в час карантину.

Пункти в’їзду-виїзду “Майорське” та “Гнутове” загалом перейшли на літній графік роботи, й тепер працюють з 06:00 до 20:00. Але через карантинні обмеження, які наразі діють, для проїзду там потрібен наказ командувача штабу ООС на кожну людину, яка має гостру гуманітарну потребу перетнути лінію розмежування з поважної причини. Це може бути робота, навчання, лікування або смерть близьких родичів.

Читайте також:


Завантажити ще...