За робочий тиждень всі КПВВ на Донбасі перетнули понад 11 тисяч людей. Це дані з 22 по 26 лютого. У неділю, 28 лютого, працює лише пункт пропуску у Станиці Луганській. 1 березня перейти лінію розмежування можна буде і на Донеччині через КПВВ “Новотроїцьке”.
Таку інформацію надає ДПСУ. До того ж за ці дні російські найманці не пропустили на ТОТ 8 людей (вони повернулися на підконтрольну територію України).
Також прикордонники виявили у 3 людей, які слідували з ОРДЛО, підроблені документи. Про це повідомили Нацполіцію.
Цей пункт пропуску працює щодня. Прикордонники відзначають, що кількість людей, які перетинають лінію розмежування, збільшилась на 15% у порівнянні з минулими тижнями. На тимчасово окуповану територію за 5 днів тижня пройшли 5 299 людей, на контрольовану – 5 492.
КПВВ “Новотроїцьке” працює лише у понеділок та п’ятницю. Так, через цей контрольний пункт 22 та 26 лютого в бік тимчасово окупованої частини Донеччини прослідували 209 людей та 38 транспортних засобів. На контрольовану територію — 147 людей та 30 автівок.
Україна щодня відкриває всі КПВВ на Донбасі з 8.00 до 16.00. Але фактично пропускають лише у двох: це “Станиця Луганська” та “Новотроїцьке”.
Російсько-окупаційні війська блокують дорожні коридори через контрольні пункти в’їзду-виїзду “Щастя”, “Золоте”, “Гнутове”, “Майорськ” та “Мар’їнка”. А саме не відкривають свої дзеркальні блокпости.
При перетині КПВВ діють певні обмеження. З українського боку вони здебільшого стосуються людей, які слідують з ТОТ. Їм потрібно встановити додаток для самоізоляції “Вдома”. Якщо немає смартфона, людям мають пропонувати поїхати на обсервацію. В обох випадках це на 14 днів. Якщо здати тест на COVID-19 та отримати негативний результат, обмеження знімаються. Зробити це можна на КПВВ. Але на “Новотроїцькому” роблять безкоштовні експрес-тести, а на “Станиці Луганській” можна зробити тільки ПЛР за власні гроші.
Так звана “ДНР” пропускає людей за спеціальними списками так званого міжвідомчого штабу. Документи туди треба подавати заздалегідь, можна дистанційно через чат-бот у Телеграмі “Штаб ДНР”. Окупанти також перевіряють місце реєстрації, власникам ID-карток його потрібно підтвердити витягом з демографічного реєстру.
У так звану “ЛНР” пропускають також за місцевою пропискою. Перетнути лінію розмежування можна не частіше ніж раз на місяць: це теж обмеження окупантів.
Читайте також: