Прес-служба Державного бюро розслідуваннь повідомила, що їхні слідчі затримали працівника СБУ та командира військової частини за пропуск контрабанди цигарок та хабарі. Однак в Штабі ООС наполягають, що цією справою майже повністю займались СБУ під керівництвом ООС. Крім того, вони не можуть визначитися кого затримали.
Як повідомила прес-служба ДБР, саме вони затримали чоловіків у Сєвєродонецьку під час отримання хабара 2500 доларів США. Ці кошти їм давали контрабандисти, щоб без проблем ввезти на територію України велику партію цигарок виробництва РФ.
Пізніше на сторінці у Facebook Штабу ООС з’явилась інформація, що цією операцією займались зовсім не ДБР, а працівники СБУ Донеччини та Луганщини під керівництвом ООС ще з грудня 2018 року.
“В грудні 2018 року зазначеним підрозділом (ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях, — ред.) зі складу Об’єднаних сил було виявлено механізм переміщення цигарок через лінію зіткнення в районі населеного пункту Трьохізбенка Луганської області”, — йдеться в повідомленні прес-служби Штабу ООС.
Як розповіли Вільному радіо в Штабі ООС, Державне бюро розслідування залучили наприкінці операції, щоб зафіксувати порушення та передати їм справу. А серед злочинців був командир не військової частини, а одного з підрозділів.
“Був залучений один представник ДБР, який був присутній при затриманні цих двох підозрюваних. Згодом, вся ця справа була передана до ДБР і вони благополучно почали писати про свою перемогу. Хоча насправді 99,9% роботи було зроблено представниками Об’єднаних сил”, — про це розповіли в Штабі ООС.
Однак не дивлячись на повідомлення із спростуванням від Штабу ООС, Державне бюро розслідування наполягає на тому, що другий затриманий все ж командир військової частини.
“У нас офіційно, ми все ж таки наполягаємо, що затримали командира військової частини. В нашому офіційному повідомленні так сказано”, — розповіли Вільному радіо в прес-службі ДБР.
Крім того, вони поставили під сумнів те, що представники ООС затримували злочинців.
“Військова прокуратура і слідчі були. Без слідчих вони нічого не можуть проводити. Тобто прокуратура і слідчі все робили. А вони що. Вони військові, що вони можуть робити? Як вони можуть затримати контррозвідника СБУ. Ну ви самі подумайте?”, — додали в прес-службі ДБР.
Однак з приходом ООС замість АТО, у військових з’явились повноваження затримувати людей та брати під своє керівництво різні структури.
Попри всі суперечки, обидві структури знайшли одну деталь, яка все ж співпадає. Працівнику СБУ та військовому командиру оголосили про підозру та вже обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.
“Їх було затримано, оголошено про підозру, обрано запобіжні заходи. Наразі у нас заарештованих командирів немає”, — додали в прес-служби Штабу ООС.
Нагадаємо, керівник виправної колонії на Донеччині разом зі своїм колегою вимагав у одного з в’язнів 60 тисяч гривень.
Також читайте: