Підтримати
порожня каталка у лікарні
Ілюстративне фото з відкритих джерел

Неподалік Золотого нещодавно холера забрала життя місцевого мешканця. Це сталося через брак прісної води, санітарії та нормальних умов для життя. Що таке холера та якими можуть бути наслідки у цих шахтарських районах  —  у матеріалі.

 

Про це Вільному радіо повідомляє керівник Гірської міської військово-цивільної адміністрації Олексій Бабченко. 

“За вже підтвердженими даними, у лікарні міста Первомайськ помер житель міста Гірське з діагнозом “холера”. Тому що окупаційні війська, перед тим як “звільняли” [громаду], знищили усю інфраструктуру —  водопостачання, газопостачання, світло — все відсутнє. Ви самі розумієте, які це умови для здоров’я”,  —  каже посадовець.

Інформації про інші подібні випадки він не має. Первомайськ знаходиться приблизно за кілометр від центру Гірської громади, Золотого, та окупований росіянами та їхніми найманцями на Луганщині з 2014 року. Гірську громаду росіяни окупували наприкінці червня.

Що таке холера?

Холера — це особливо небезпечна та тяжка інфекційна хвороба, яка швидко поширюється. Людина, хвора на холеру, без необхідної допомоги може швидко померти від зневоднення. Збудник цієї хвороби — холерний вібріон, який розноситься брудними руками від фекалій хворої людини. Найчастіше холера спалахує в умовах антисанітарії, у місцях, де не вистачає чистої прісної води. 

Цей мікроб офіційно вважають біологічним агентом-чинником біологічної зброї. Симптоми холери — тяжка діарея, значні порушення водно-іонного обміну, тяжке зневоднення організму. Якщо поширення холери не зупинити, може спалахнути епідемія або навіть пандемія. Адже у перші дні хворі виділяють до 10 л випорожнень та блювотних мас, в 1 мілілітрі яких містяться щонайменше 10 мільйонів холерних вібріонів.

Найшвидше збудник холери поширюється через воду. Інфіковане джерело водопостачання може стати причиною масового спалаху холери.

У Гірській громаді російська армія знищила централізоване водопостачання 

Олексій Бабченко передбачає, що з весни ситуація з водою у Гірській громаді дедалі погіршуватиметься.

“У нас шахтарський край, про водяні свердловини не може бути й мови, тому що вугільні виробки. Ми ще 2 роки тому з благодійною організацією “Карітас” проводили дослідження — немає де криницю викопати. А зараз йде дуже велика екологічно-техногенна катастрофа, тому що вугільні шахти підтоплюються”,  —  каже керівник військової адміністрації.

Від початку відкритої війни Росії проти України на Луганщині затопило щонайменше 8 вугільних шахт, серед них половина — з ДП “Первомайськвугілля”. Це сталося через те, що окупанти обстрілами перебили електрику, і шахтні насоси більше не можуть відкачувати воду з виробок.

“Адже раніше шахта “Золоте” тримала [рівень шахтних вод нижче рівнів підтоплення]. А зараз знищені усі підстанції, воду не відкачують, вона затопила на усіх цих шахтах нижні горизонти. І шахтні води прибувають шаленими темпами, тому на весну може бути біда. Адже шахти дуже газонебезпечні, і це все (шахтний газ та шахтні води,  —  ред.) буде підніматись на поверхню”,  —  каже Олексій Бабченко.

Він зазначає, що шахтні води, які піднімаються до поверхні, окрім зсувів ґрунту спричинять забруднення прісної води.

“Шахтні води там помаранчевого кольору, і якщо вони піднімуться, поверхневі води перестануть бути питною водою. Навіть ті системи очищення води, які є в сусідніх містах, не зможуть нормально функціонувати”,  — пояснює загрози посадовець.

Росіяни окупували Гірську громаду 24 червня та встановили там окупаційну адміністрацію. Відтоді керівник громади переважно займається допомогою переселенцям у кількох гуманітарних хабах в інших регіонах країни.

Читайте також:


Завантажити ще...