На наступних всеукраїнських виборах змінити місце голосування можна онлайн та одразу на 2 тури


image
Фото: Вільне радіо

На засіданні 2 грудня 2019 р. Центральна виборча комісія спростила Порядок тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси. Відтепер виборець зможе змінити місце голосування, направивши відповідну заяву про свій намір через електронний сервіс на веб-сторінці ЦВК. 

 

Так, для того, щоб змінити місце голосування, тепер потрібно мати власний електронний підпис та адресу електронної пошти, на яку надійде підтвердження подачі заяви та посвідчення про зміну місця голосування. Змінити місце голосування можна буде як лише на один тур виборів, так і одночасно на два. 

«Ця процедура стала значно легшою. Я в цьому передбачаю тільки плюси, тому що під час попередніх президентських кампаній та виборів до Верховної Ради ми неодноразово чули від внутрішньо-переміщених осіб, що все ж таки є бажання взяти участь у голосуванні. Але є певні труднощі. Треба ще, звичайно, пам’ятати, що мають бути якісь перестороги, для того, щоб не було маніпуляцій та зловживання на цьому етапі» – розповіла виконавча директорка громадської організації «Точка доступу» Анастасія Прокопенко. 

Також тепер можна подавати заяву про зміну місця голосування через уповноважену особу; для цього необхідно буде оформити нотаріально  завірену довіреність. В новій редакції порядку зазначається, що люди без прописки теж зможуть змінити місце голосування. 

Після отримання такої заяви орган Державного реєстру виборців перевірить коректність поданих даних; рішення про відмову в задоволенні заяви будуть повідомляти негайно, вказуючи підстави для цього.

Виборці також зможуть відкликати заяву про зміну місця голосування, але не пізніше ніж за 5 днів до дня голосування. Такі заяви теж будуть розглядатися першочергово. 

Раніше змінити місце голосування можна було тільки особисто звернувшись в орган Державного реєстру виборців.

Зазначимо, електронного сервісу для перереєстрації у Служби розпорядника Держреєстру зараз немає. Тепер над цим працюють. 

Нагадаємо, в Бахмуті під час президентських виборів в квітні цього року у відділі Державного реєстру виборців були кількагодинні черги з охочих змінити місце голосування.

Згідно з данними Державного реєстру виборців, 34 840 мешканців Донеччини змінили місце голосування під час позачергових парламентських виборів 2019 року.  

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: