На окупованих територіях може з’явитися український мобільний зв’язок та інтернет

Діана Шароді
2019-10-29 17:54

image
Фото з відкритих джерел

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що урядовці працюють над забезпеченням якісним українським зв’язком жителів окупованих Донбасу та Криму.

 

Про це посадовець сказав під час інвестиційного форуму RE: think. Invest in Ukraine у Маріуполі.

«Люди, які живуть на непідконтрольних територіях, є такими самим клієнтами держави та уряду. Ми думаємо, як задовольнити потреби цих людей у зв’язку», — заявив прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Проте під час спілкування з журналістами Гончарук повідомив, що плани приватних компаній, не передбачають встановлення мобільного обладнання на окупованих територіях.

Та, за словами прем’єра, наразі в Уряді працюють над питанням забезпечення жителів окупованих Криму та Донбасу українським мобільним зв’язком та інтернетом. Як саме це планують забезпечити, Гончарук не уточнив. 

Зазначимо, наразі єдиним українським мобільним оператором, зв’язок якого доступний на окупованих територіях Донеччини та Луганщини, є Vodafone. Мобільний зв’язок так званих «місцевих» операторів бойовиків — Фенікс та Лугаком, працює з перебоями. 

Зазначу, на початку вересня під час засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську говорили про відновлення стабільного мобільного зв’язку на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини. 

Зокрема, в соціально-економічній підгрупі домовились про відновлення сталого мобільного зв’язку на всій території Донбасу. Але на той час жодних коментарів представники мобільних операторів не давали. Більше того, стабільного зв’язку потребують люди і в селах на підконтрольній території. Наприклад, отака ситуація в Іллінівській об’єднаній територіальній громаді на Донеччині.

“У нас є віддалений старостинський округ — це Тарасівка, Олександрополь, Водяне (це на межі з Покровським районом). Там сигнал Vodafone дуже поганий. Kyivstar працює трохи краще, і то люди виходять десь на горку, піднімаються на другий поверх. Отака ситуація”, — розповіла Вільному радіо перший заступник голови Іллінівської ОТГ Наталія Лебедева 

Термінів вирішення питань зі зв’язком немає.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: