На окупованому Донбасі помітили нову військову систему зв’язку та ще один конвой з Росії


image
Фото: Daria Nepriakhina

Розслідувачі цифрувальної судової експертизи Digital Forensic Research Lab розповіли про новітню систему зв’язку Ауріга-1,2В на території Донбасу. Ця радіолокаційна антена використовується для більш зручного та якісного зв’язку із іншими бойовиками на передовій. І вона — російська.

 

На окупованій території майже не працюють незалежні ЗМІ. Тож збирати дані про озброєння окупантів та достовірну інформацію про відведення чи не відведення озброєння доводиться через різні “уловки”. Так, розслідувачі відстежують фото та відео бойовиків у соцмережах, а також – працюють із даними супутників.

Так, спеціалісти лабораторії DFR, натрапили на фотографії одного з користувачів “Вконтакті”, на яких зображені двоє бойовиків так званої “ДНР” на фоні радіолокаційної антени Ауріг-1,2В.

Як вважає експерти, цей пристрій зв’язку дуже схожий з російський Ауріг-1,2В, який став на облік армії РФ в 2014 році. DFRLab зазначила, що ця система не була застосована і ввезена на територію України, тому єдиний варіант її походження — це “допомога” з Росії.

Це не єдине додаткове озброєння, що вдалось зафіксувати. Минулого тижня безпілотник СММ ОБСЄ помітив 3 колони вантажівок, які перетнули кордон Росії з Україною. Про це йдеться в звіті моніторингової місії.

За даними спостерігачів, перевозили бойовикам БТР та МТ-ЛБ (багатоцільовий тягач легкий броньований). Що було у 9 вантажівках та ще з десятку автомобілів — невідомо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: