На озброєнні ЗСУ з’явиться реактивний вогнемет українського виробництва: що про нього відомо
У Міноборони кодифікували та допустили до експлуатації у ЗСУ піхотний реактивний вогнемет. Таку зброю розробили фахівці одного з українських підприємств оборонно-промислового комплексу.
Про це повідомили на сайті Міністерства оборони України.
Там розповіли, що це переносна зброя, яка призначена для ураження вогневих точок противника, легкоброньованої та автомобільної техніки. Крім того, з вогнемета можна знищувати живу силу противника за укриттями, перепонами та на відкритій місцевості.
Вогнемет оснащений реактивною гранатою зі спеціальною термобаричною сумішшю. За своєю фугасною дією вибух цієї гранати еквівалентний детонації артилерійському снаряду великого калібру.
“У місці її влучання з’являється шар вогню об’ємом близько п’ятнадцяти кубічних метрів і утворюється область підвищеного тиску. Температура горіння становить майже 2 500 градусів. Небезпека для живої сили ворога зберігається на відстані понад півсотні метрів від епіцентру вибуху”, — розповідають у Мінборони.
У відомстві зазначають, що “особливо ефективним” використання вогнемета стане під час штурмових дій в міському середовищі:
- ділянках з капітальною забудовою,
- заглибленими укриттями тощо.
“Наприклад, ворог, який укрився у цегляному будинку, не матиме шансів на виживання, якщо постріл вогнемета вибухне всередині”, — додають військові.
Наразі процедура кодифікації та допуску до експлуатації для нового зразка озброєння та військової техніки (ОВТ) спрощена до 10 днів. Тому, як зазначають у Міноборони, таке озброєння можна буде закуповувати за кошти державного бюджету та використовувати у ЗСУ.
Нагадаємо, “Агентство оборонних закупівель” Міністерства оборони України уклало контракти зі 102 вітчизняними постачальниками. З них 45% — це виробники БПЛА.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.