Підтверджені випадки COVID-19 на 03.07.2020:

46 763

В Україні
(1212 померли, 20558 одужали)

597

На підконтрольній Донеччині
(10 померли, 219 одужали)

1211

На непідконтрольній Донеччині
(75 померли, 533 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

На парламентських виборах військові зможуть проголосувати лише на звичайних дільницях, — ЦВК

Діана Шароді
2019-07-08 12:47

image
Фото з відкритих джерел

Для військових на Донбасі на виборах до Верховної Ради змінилися правила голосування: в зоні проведення ООС не буде спецдільниць. 

 

Про це в коментарі Вільному радіо повідомив прес-секретар ЦВК Костянтин Хівренко. 

“ЦВК під час президентських виборів звернулася до Верховної ради України з проханням внести зміни до закону і створити спеціальні виборчі дільниці на тимчасовій основі. Це було погоджено з Міноборони і створено 79 спеціальних виборчих дільниць в зоні ООС та одну на Яворівському полігоні, на яких проголосувало близько 40 тис військових. Коли ЦВК під час цієї виборчої кампанії звернулась до Ради з проханням внести зміни в закон і створити такі ж дільниці під час позачергових виборів до парламенту, Верховна рада не внесла зміни до закону про вибори нардепів. Відтак, ЦВК не може створити своїм рішенням тимчасові спецдільниці в ООС”, — пояснив прес-секретар ЦВК Костянтин Хівренко. 

Тож, як наголосив Хівренко, військові за можливості голосуватимуть на звичайних виборчих дільницях у населених пунктах поблизу. Та лише по одному бюлетеню.

“На президентських виборах один бюлетень, на парламентських люди отримують два бюлетені (для голосування в єдиному загальнодержавному багатомандатному окрузі і в одномандатному виборчому окрузі). У зв’язку з тим, що військовослужбовці виконують завдання бойові в зоні ООС, і не є членами місцевої громади, вони повинні були б отримувати лише один бюлетень для голосування за партії”, — додав прес-секретар ЦВК.

Зазначимо, в Україні діє змішана виборча система, яку впровадили за часів правління  Януковича.

За принципами: 50% Верховної Ради обирається з мажоритарних округів і ще 50% – за пропорційною системою із закритими партійними списками.

Мажоритарні округи (225 депутатів) – це голосування за одного кандидата з наданого переліку. Перемагає той, хто отримує більшість голосів виборців у своєму окрузі. Саме цей бюлетень не отримають військові в зоні ООС. 

Пропорційна система із закритими списками (225 депутатів) – це підтримка партії. Якщо партія набирає понад 5% голосів виборців, вона потрапляє до парламенту. Кількість місць у парламенті визначається пропорційно до набраних голосів. Віддати свій голос за партії військові зможуть, якщо їх відпустять змінити місце голосування (до 15 липня) та проголосувати 21 липня.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: