Більша частина закладів культури у Донецькій області перебуває в окупації чи зоні бойових дій. Як працюють ті, які залишаються на підконтрольній українському уряду території?
Про роботу закладів культури Донеччини розповіла на брифінгу начальниця управління культури і туризму Донецької ОДА Вікторія Точена.
За словами посадовиці, в Донецькій області продовжують працювати майже 29% закладів культури.
“До початку повномасштабного вторгнення на Донеччині були 865 закладів культури, зараз їх 853:
Продовжують працювати 246 закладів. Це майже 29%”, — розповіла Вікторія Точена.
Ті бібліотеки, музеї та будинки й палаци культури, які залишились працювати на Донеччині, переформатували роботу з огляду на поточну ситуацію.
“Працюють з урахуванням безпекової складової, багато навчилась працювати онлайн. Заходи мистецького спрямування проходять обмеженим колом, з урахуванням перебування в укриттях”, — уточнила Вікторія Точена.
За підрахунками обласного управління, з початку відкритої війни на Донеччині зазнали пошкоджень щонайменше 403 заклади культури. Крім того, галузь втрачає кадри.
“Зараз в області втрачено 45% спеціалістів у галузі культури. Найбільше — у Маріупольському районі: там близько 90% людей вже не працюють. Наприклад, Маріупольський театр відновив роботу в Ужгороді з мінімальною трупою, а 185 працівників не приїхали туди”, — розповіла Вікторія Точена.
Нагадаємо, у Маріуполі окупанти почали зносити “Будинок зв’язку” разом з унікальною мозаїкою “Підкорювачі космосу”.