Обстріл гімназії в Мирнограді, 12 грудня
Обстріляний заклад освіти у Мирнограді, 12 грудня 2024-го. Фото: поліція Донеччини

Збільшення тиску на українські сили під Мирноградом загарбники змогли досягти завдяки тому, що повернули з відновлення частину власних підрозділів. Серед них — спецпризначенці.

 

Про це в ефірі телемарафону “Єдині новини” розповів штаб-сержант відділення комунікації 25 окремої повітрянодесантної Січеславської бригади Сергій Окішев.

“Інтенсивність [біля Мирнограда] дійсно змінилася. Вона стала трохи більша. Зараз навпроти наших захисників стоять окрема мотострілецька бригада московитів, а також окремий мотострілецький полк. За нашими даними, все це ще посилили бійцями одного зі спецпідрозділів російської армії”, — стверджує штаб-сержант 25-ї бригади Сергій Окішев.

Він додав, що проти ЗСУ на південь від Мирнограда стоять “свіжі” формування, які вийшли з відновлення. Йдеться не лише про поповнення цих підрозділів особовим складом: ці формування окупанти посилили зброєю, боєприпасами та технікою. Військовий стверджує, що країна-агресорка посилила саме цей напрямок фронту, бо старими силами пробити оборону ЗСУ біля Мирнограда не виходило. Тепер оборонці міста чекають чергової спроби загарбників йти вперед.

Також російські військові на околицях Мирнограда змінюють тактику застосування техніки й дронів: “важку броню” майже не використовують, але більше почали атакувати безпілотниками на оптоволокні, які не можна заглушити засобами РЕБ.

“Засоби РЕБ на них жодним чином не впливають, тому що зв’язок між оператором і безпосередньо дроном іде через провід, тобто волокно. Вони ще рідше почали застосовувати бронетехніку, а віддають перевагу більш маневреній техніці — багі, гольфкари, легковий транспорт, — бо вважають, що можуть швидше дістатись позицій саме на такому транспорті”, — повідомив Сергій Окішев.

Нагадаємо, Анастасія Мережко з Донецької області — тату-майстриня, мати трьох синів та тепер військова. Після втрати брата вирішила приєднатися до лав Збройних Сил України. Сьогодні Анастасія служить на фронті та намагається бути прикладом своїм синам. Вона прагне повернутися додому в Соледар на Донеччині після перемоги, а до того помститися за брата і захистити своїх близьких. Журналісти Вільного радіо розповіли історію захисниці.

 


Завантажити ще...