Підтримати
На підконтрольній Донеччині підтвердили COVID-19 у 12 померлих. По країні ситуація погіршується
Фото: з відкритих джерел

В Донецькій області стали швидше перевіряти ПЛР-тести на які направляє сімейний лікар. На допомогу державним лабораторіям прийшли приватні. На це з грошей Міністерства охорони здоров’я виділили майже 12 мільйонів гривень.

Про це на брифінгу в Донецькій ОДА повідомив в.о. директора ДУ “Донецький обласний лабораторний центр” Сергій Моховик.

“Кількість не протестованих зразків за останній тиждень в нас знизилась суттєво. Загальна кількість була по Краматорську десь 2,5 тисячі, по Маріуполю 1600 і по Торецьку 900. Але завдяки використанню коштів, які надійшли з Міністерства охорони здоров’я були укладені договори з приватними лабораторіями, і завдяки цьому більше ніж в 12 разів скоротилася кількість тих зразків, які були не протестовані”, — додав Сергій Моховик.

Станом на 10 листопада, наразі лабораторії не протестували ще 400 зразків. Але це Моховик обіцяє виправити за 1-2 дні.

У відповіді на питання Вільного радіо очільник Донецького обласного лабораторного центру також розповів, що загалом держава виділила на тестування ПЛР-зразків в приватних лабораторіях майже 12 мільйонів гривень. З цих коштів вже підписали договорів на 7,5 мільйонів гривень. Діагностику зразків роблять лабораторії “Код здоров’я”, “Фармбіотест” і “Unimed”.

Крім того, в державні лабораторії планують придбати нове обладнання, яке дозволить перевіряти майже в 5 разів більше ПЛР-зразків.

“На минулому тижні працювали всі 3 лабораторії державної установи міста Торецьк, Маріуполь і Краматорськ. Вони виконували 200 і трішки більше тестувань за день, що десь на 20% більше, ніж за минулий період. Ми також знаходимося в очікуванні постачання ампліфікаторів, систем пробоподготовки та іншого обладнання, яке дозволить нам вийти на десь під тисячу досліджень, якщо буде так, як ми плануємо”, — про це на брифінгу повідомив в.о. директора ДУ “Донецький обласний лабораторний центр” Сергій Моховик.

Зазначимо, загалом, з урахуванням лабораторій Донецького обласного лабораторного центру, ПЛР-зразки перевіряють у 5 лабораторіях комунальної власності та 4 приватних. Загалом очільник Донецької ОДА Павло Кириленко звітує про близько півтори тисячі проведених ПЛР-тестів за добу. 

Однак в кожній лабораторії ефективність різна. Наприклад, наприкінці вересня відкрили ПЛР-лабораторію у Торецьку. Але там медики перевіряли лише 20 ПЛР-зразків за день. Тоді як з подібним обладнанням Слов’янська лабораторія за день може робити 100 зразків. Вільному радіо завідувач лабораторії в Торецьку пояснював, що все упирається в людський фактор, адже працівники ще вчаться.

Читайте також:


Завантажити ще...