Майже половина хворих на COVID-19 заражають інших, не відчуваючи симптомів, – дослідження


image
Фото з відкритих джерел

Команда науковців з Великобританії проаналізувала як часто коронавірус передається від людей, які ще не почуваються хворими. Виявилось, що таких випадків майже половина.

 

Препринт статті опублікували на дослідницькому ресурсі MedRxiv.

Лука Ферретті з Оксфордського університету і його колеги дослідили 191 пацієнта з коронавірусом та ще стільки ж людей, яким вони передали захворювання. Вчені проаналізували час зараження та появи перших симптомів у людей, які заразили інших. З’ясувалося, що в 41% випадків передача вірусу відбулася до появи симптомів у носія. Ще 35% піддослідних заразили інших у перші пару днів після того, як відчули ознаки хвороби.

Такі результати означають, що за можливості треба збирати всю інформацію про точний час інфікування пацієнта, стверджують вчені. Через високий ризик заразитися від безсимптомних носіїв інфекції необхідно відслідковувати й тестувати всіх, з ким спілкувався хворий. Науковці підкреслюють, що стримати передачу вірусу від таких пацієнтів допоможе масове тестування людей. Також не втрачають актуальності протиепідемічні заходи:

 – у місцях скупчення людей слід носити маски;

 – аби вірус не проник через слизові, треба частіше мити руки;

 – варто дотримуватись дистанції, адже хворих на COVID-19 виявити важко.

Також, якщо людина відчуває перші симптоми коронавірусу – кашель, лихоманку, втому та/або втрату нюху, навіть незначну – за можливості необхідно піти на самоізоляцію. Як зазначають Ферретті та його команда, самоізоляція на перший же день появи ознак вірусу може скоротити кількість заражень удвічі, якщо порівнювати з самоізоляцією на другий день.

Нагадаємо, нещодавно група американських вчених дійшла висновку, що в учнів молодших класів та підлітків рідше проявляються симптоми коронавірусу. Через це виявити інфікованих учнів складніше.

Читайте також:

Всі матеріали за темою читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: