COVID-19 і школа: науковці з’ясували, що діти 1-8 класів частіше хворіють безсимптомно


image
Фото з відкритих джерел

Група американських науковців дослідила перебіг SARS-CoV-2 у дітей та молодих людей. Вчені дійшли висновку, що в учнів молодших класів та підлітків рідше проявляються симптоми хвороби. Через це виявити інфікованих учнів складніше.

 

Препринт статті з такими даними оприлюднили на науковому ресурсі MedRxiv.

Для дослідження відібрали 382 учасники молодше 21 року. Усі вони до цього спілкувалися з людиною, якій підтвердили наявність COVID-19. На початку дослідження в учасників взяли ПЛР-мазки. Тести показали, що приблизно три чверті піддослідних (289) підхопили коронавірус.

Вчені виявили, що майже 40% дітей від 6 до 13 років хворіли безсимптомно. Для порівняння, серед молодших або старших пацієнтів симптоми вірусу не відчували лише чверть. Решта інфікованих від 6 до 13 років мали ознаки коронавірусу, але хворіли легше за інших учасників.

Також зазначається, що третина дітей, в яких є брат або сестра, не перебували у тісному контакті з інфікованим дорослим. Це означає, що захворювання передавалося між дітьми.

Отже, школи та дитсадки повинні враховувати, що діти різного віку мають відмінності у симптомах, резюмують автори дослідження. Для цього треба розробляти відповідні стратегії перевірки на наявність хвороби.

Нагадаємо, напередодні навчального року в МОЗ України розробили поради з організації освітнього процесу. Серед них і рекомендації щодо перевірки дітей на ознаки коронавірусу. Так, шкільний медпрацівник має регулярно міряти учням температуру, питати про самопочуття, а також цікавитись про стан здоров’я школярів у їхніх батьків.

Днями розпочався новий навчальний рік. Але в деяких українських школах окремі класи вже відправились на самоізоляцію. Так, інфікованого учня виявили у Бердянську. Хвороба підтвердилась випадково, коли його батьки, які працюють у швидкій, проходили тестування на COVID-19. В результаті довелось відправити на дистанційне навчання весь клас.

Читайте також:

Всі матеріали за темою читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: