Класне таксі

480 - короткий номер

050 480 3333 - Vodafone

067 628 3333 - Київстар

093 148 3333 - lifecell

Завантажити додаток

Виробники “ліків” від коронавірусу заплатять штрафи. Чи допомагають такі препарати і чому?


image
Фото: з відкритих джерел

В деяких аптеках України продають “ліки” від коронавірусу. Хтось продає противірусні препарати, які начебто вбивають і коронавірус, а хтось ㅡ спеціальний “антикоронавірус”.

 

Проте в МОЗ і ВООЗ інформують, що ліків та вакцини від коронавірусу немає досі. Саме тому українських фармацевтів, що продають фейкові ліки, штрафують.

“Антикоронавірус”

Виробники “ліків” від коронавірусу заплатять штрафи. Чи допомагають такі препарати і чому?

Ще на початку пандемії журналісти видання Тиждень помітили, як в одній із аптек Дніпра продають медикаменти “від коронавірусу” з однойменною назвою російською мовою “Антикоронавирус”. 

Ці медикаменти, які в роздріб коштували близько 55 гривень, виготовляла і розповсюджувала фірма ТОВ “Група “Аптекарь”. Розслідувати цю ситуацію взявся Антимонопольний комітет України. Вони опитали людей і з’ясували, що 76,8% людей, що вживали препарат “Антикоронавирус” відчували профілактичні та лікувальні властивості. Однак медикамент не має нічого спільного із антитілами коронавірусу, та не має лікувальних властивостей. 

В результаті, 24 вересня Антимонопольний комітет України ухвалив рішення оштрафувати підприємство на 30 тисяч гривень.

“Декасан діє на всі складні віруси, включаючи коронавіруси”

Виробники “ліків” від коронавірусу заплатять штрафи. Чи допомагають такі препарати і чому?

З таким гучним лозунгом рекламували свій продукт по телевізору фірма “Юрія-фарм”. “Декасан” ㅡ це розчин для інгаляцій, які начебто діє на коронавірус. В аптеці коштує 130-150 гривень. Але інформації про коронавірус не було навіть в інструкції препарату. 

Також, за даними Антимонопольного комітету не було й клінічних досліджень, які підтвердили би дієвість цього медикаменту у боротьбі з COVID-19. Тож компанію також оштрафували за введення споживачів в оману. Розмір штрафу — 528 тисяч гривень.

“Протефлазід лікує COVID-19”

Виробники “ліків” від коронавірусу заплатять штрафи. Чи допомагають такі препарати і чому?

У липні Антимонопольний комітет України оштрафував чергову фармацевтичну компанію, яка називала свій препарат дієвим від коронавірусу. Це фірма ТОВ “Науково-виробнича компанія “Екофарм”. 

Згідно з даними з порталу АМКУ, на сайті компанії була інформація, що “Протефлазід” застосовують для лікування та профілактики COVID-19. В аптеках такий препарат може коштувати близько 350 гривень. Гендиректор компанії також наголошував, що в медикаменті міститься екстракт щучки дернистої та трави війника. Ці речовини начебто можуть зупинити та заблокувати “китайський” вірус. Але в інструкціях немає і слова про дієвість препарату від COVID-19. Клінічних досліджень, які це підтверджують також немає. 

“Екофарм” також оштрафували за оману споживачів та неправомірну перевагу перед конкурентами — на 3,2 мільйона гривень

Зазначимо, як повідомляє Всесвітня організація охорони здоров’я та Міністерство охорони здоров’я, станом на 25 вересня у світі ще не винайшли ліків від коронавірусу. Наразі в деяких країнах світу ще розробляють вакцину. Організації охорони здоров’я закликають людей не реагувати на повідомлення про ліки проти коронавірусу. Наразі всі препарати, що використовують при лікуванні коронавірусної хвороби, виписує лише лікар.

Нагадаємо, у червні 2020 року вчені довели, що препарат “Дексаметазон” знижує смертність серед хворих з COVID-19. Медикамент вже додали в протокол лікування коронавірусної хвороби.

Читайте також:

Всі матеріали за темою читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: