На початку березня екс-полоненим виплатять по 100 тис грн


image
Фото з відкритих джерел

Люди, яких звільнили з полону бойовиків наприкінці минулого року, найближчим часом мають отримати матеріальну допомогу від держави. Кожному колишньому бранцю виплатять по 100 тисяч гривень.

Про це Вільному радіо повідомив начальник управління Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та ВПО України      Сергій Мокренюк.

Він розповів, що 25 лютого обрали представників від профільних громадських організацій, які увійдуть до складу міжвідомчої комісії. На ній будуть розглядати заяви колишніх полонених.

“До складу комісії входить наше міністерство, МЗС, мінсоцполітики, МВС, міноборони – багато різних служб. І там можуть бути за згодою, зокрема, представники громадських об’єднань. Тому ми запропонували громадським об’єднанням визначитися з тим, хто буде представниками від їхнього імені у складі цієї комісії, які будуть допомагати комісії приймати правильні справедливі виважені рішення”, – пояснює Сергій Мокренюк.

Він зауважив, що розглядали кандидатури від громадських організацій, які займаються проблемами полонених.

“Це не просто громадські організації, це дуже важливо. Це ті організації, які дотичні до цієї теми. Тобто, або надають психологічну допомогу звільненим, або допомагають родичам тих, хто знаходиться в ув’язненні, або займаються пошуком ув’язнених”, – говорить начальник управління МінТОТ.

За його словами, з остаточними кандидатурами визначитись поки не вдалося.

“Кожен висував то тих, то інших кандидатів. Домовитися хоча б на трьох, чотирьох, п’ятьох спільних вони не спромоглися. Фактично, якщо порахувати загалом, до десяти людей нам запропонували включити у склад цієї комісії”, – каже Мокренюк.

Він додав, що засідання міжвідомчої комісії має відбутися в четвер 27 лютого.

Сергій Мокренюк анонсував, що з 2 березня українцям, яких визволили з полону, почнуть перераховувати матеріальну допомогу в розмірі 100 тисяч гривень.

“Я сподіваюсь, що, якщо комісія запрацює, то ми приймемо потрібні рішення, й наступного тижня вони (колишні полонені, – ред.) отримають гроші. Процедура буде пов’язана виключно з часом проходження грошей по казначейських рахунках”, – стверджує посадовець.

Мокренюк наголосив, що наразі йдеться про матеріальну допомогу тим, кого звільнили в рамках обміну 29 грудня 2019 року. Після того, як вони отримають гроші, міністерство займатиметься виплатами решті екс-полонених.

“У нас сьогодні звернень декілька сотень. Там більш ніж 200, вже, напевне, штук 300 їх”, – каже начальник управління МінТОТ.

Нагадаємо, наприкінці 2019 року відбувся великий обмін полоненими за формулою “всіх встановлених на всіх встановлених”. Тоді додому повернулися 76 українців. Журналісти Вільного радіо поспілкувалися з двома горлівчанами, яких окупанти тримали у полоні, Станіславом Печонкіним та Мариною Чуйковою.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: