На поверхню підняли ще одного шахтаря “Лисичанськвугілля”, а всі 4 шахти підприємства зупинили виробництво


image
Фото: Facebook Михайла Волинця

В шахті ім. Капустіна залишилося вже 14 гірників-протестувальників. Це вже шостий шахтар за вихідні, який через погіршення стану здоров’я піднявся на поверхню.

 

“Зараз видають на поверхню 25 річного гірника Саматея Віктора, який на одинадцятий день протесту під землею захворів на пневмонію”, — повідомив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

Також, сьогодні вночі госпіталізували гірника, в якого був сильний набряк ніг. Лікарі повідомили, що потрібно негайно підніматися на поверхню.

Зазначимо, що на глибині 600 метрів постійна сирість та тиск, який дуже погано впливає на стан здоров’я гірників. Розпочинали протест під землею 33 гірники, але більше половини вимушені були піднятись на поверхню.

З шахти Капустіна підняли ще одного гірника

Крім того, сьогодні, 29 жовтня, припинили виробництво всі шахти “Лисичанськвугілля”. Про це Вільному радіо розповів директор компанії Валентин Кисельов:

“У нас виробництво сьогодні зупинилося. Наразі всі 4 шахти знаходяться в режимі життєзабезпечення”.

Кисельов зазначив, що борг компанії складає близько 102 мільйонів гривень. Він визнає, що проблеми із заборгованістю є, але заявляє – протестувальників використовують для піару.

Зазначимо, що Тимофій Мірошников директор шахти ім. Капустіна, де саме і протестують гірники, розповів, що борг складає “десь” 205 мільйонів гривень.

Директор “Лисичанськвугілля” додав, що наразі заборгованість по заробітним платам гірникам майже погашена. Виплатити мають тільки за червень.

“Наразі проблема складається в тому, що оператор, якому ми надаємо вугілля — реалізатор, не повертає коштів за вугілля. Цей борг складає 43 мільйони, які оператор нам не повертає. Якщо б нам повернули ці кошти, ми б одразу закрили питання по заборгованості. Саме через що люди зараз і сидять під землею”, — додав Кисельов.

Нагадаємо, що на шахті ім. Капустіна в суботу відбувся обвал вугілля в 100 метрах від місця, де знаходилися гірники.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: