На рішення суду про скасування постанови ЦВК щодо виборів на Донбасі ще можливо подати апеляцію, — комісія
В Центральній виборчій комісії чекають на повний текст постанови суду.
Про це журналістам Вільного радіо повідомили у Центральній виборчій комісії у відповідь на інформаційний запит.
“Після отримання повного тексту постанови Шостого апеляційного адміністративного суду Комісією буде вирішуватися питання щодо її подальших дій з урахуванням висновків, викладених у вказаній постанові суду”, — зазначили в ЦВК у відповіді на інформаційний запит.
На питання, чи означає рішення скасування рішення ЦВК про неможливість проведення виборів у 18 громадах, що вибори все ж відбудуться, нам повідомили, що відповісти не можуть. Кажуть, що це питання більше правового характеру.
Водночас зазначили що судові рішення є обов’язковими до виконання, проте їх протягом 30 днів ще можна оскаржити. Та чи буде комісія подавати апеляцію — в ЦВК не уточнили.
Крім цього, в ЦВК нагадали, що вибори призначаються за відповідним зверненням до них. Також, що голосування на місцевих виборах проводиться двічі на рік — в останню неділю березня та в останню неділю жовтня.
Нагадаємо, восени 2020 року відбулись місцеві вибори. Проте голосувати не змогли на окупованих територіях, через неможливість доступу туди української влади, а також у 18 громадах на підконтрольній частині Донеччини та Луганщини.
ЦВК кілька разів зверталась до обласних адміністрацій з проханням визначити, чи можна там проводити голосування. Але в обласних військово-цивільних адміністраціях казали, що це небезпечно. Хоча президентські та парламентські вибори у 2019 році проводити вони дозволили. На основі висновків голів ОДА ЦВК і винесли рішення, що вибори проводити у 18 громадах на сході неможливо.
Це рішення намагались оскаржити в Окружному адміністративному суді м. Києва. Та суд тоді залишив рішенням без змін. Проте 11 травня Шостий апеляційний адміністративний суд скасував рішення ОАСК і також скасував постанову ЦВК про неможливість проведення виборів у 18 громадах.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.