На розвиток підприємства або конкретну техніку: які кредити можуть отримати сільські господарства Бахмутського району


image
Фото з відкритих джерел

Декілька українських банків надають кредити для фермерів та сільгоспвиробників. Така співпраця існує вже не один рік. Журналісти Вільного радіо побували на зустрічі із фермерами району та дізнались детальніше про такі можливості.

 

Бахмутський район зараз лише очікує інвестицій. Адже, через війну, розвиватись підприємствам тут важко. Про це Вільному радіо розповів очільник району Дмитро Дресвянніков.

Зазначимо, що при цьому, основа економіки району – це сільськогосподарські підприємства.  І вони можуть отримати часткову допомогу від держави та банків.

Так, ПриватБанк надає кредит до 3 років сумою 9 млн гривень, а держава компенсує проценти. Фермери у таких випадках платять лише 1% річних. Крім того, держава компенсує 25% вартості техніки, яку закуповують фермери. Але це можливо тільки за умови, якщо ця техніка українського виробництва.

Додамо, що ПриватБанк також розпочинає роботу з інвестиційним фондом Німеччини. Він буде компенсувати 50 % від вартості кредитування на придбання техніки. Про це розповіла представниця ПриватБанку у Бахмуті на робочій нараді з керівниками сільськогосподарських підприємств з питань підготовки до посівної кампанії у 2019 році.

В Ощадбанку можна взяти кредит строком на 5 років з першим внеском 20%. Діють і міжнародні програми кредитування від Європейського інвестиційного банку та Європейського інвестиційного фонду. У таких програмах 30% застави забезпечує той, хто бере кредит, іншу частину — забезпечують європейські банки.

Кредит можуть оформити за максимально короткий термін, навіть за 5 днів. Однак, слід врахувати, що тим фермерам, землі яких розташовані близько до лінії розмежування, кредити дають не так охоче, як іншим. Адже гроші дають під заставу землі, а в цьому випадку є ризик її втратити.  

Нагадаємо, раніше ми писали про підприємця із Торецька, який відкрив птахоферму у Щербинівці за програмою “Український донецький куркуль”.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: