Напередодні 20 людей прослідували через КПВВ “Щастя”. Це були працівники міжнародних організацій, які доправляли в ОРДЛО гуманітарну допомогу.
Про це повідомляє представник Держприкордонслужби у складі Операції Об’єднаних сил Ігор Лизогуб.
“Всі 7 КПВВ відкриті з 08:00 й до 16:00, але фактично на пропуск працює лише КПВВ “Станиця Луганська”, — каже представник прикордонників.
За даними командування Операції Об’єднаних сил, тут напередодні за весь день пропуску на тимчасово окуповану територію прослідували 1 350 людей, а у бік підконтрольних уряду районів — 987.
Напередодні там чергували представники благодійного фонду “Право на захист”. Вони допомагали людям з оформленням заявок на електронні перепустки. З такою проблемою до них звернулися 23 людини, 12-м вдалося оформити перепустки в прискореному режимі.
Серед них була жінка, яка їхала із Запоріжжя на непідконтрольну територію доглядати за хворим батьком. При перетині КПВВ з’ясувалось, що її електронна перепустка відсутня в базі. Благодійники допомогли жінці надіслати електронну заявку та документи, які підтверджують хворобу батька, до координаційної групи. Протягом дня перепустку оформили, та жінка змогла проїхати далі.
Також у деяких людей виникали проблеми із встановленням державного додатку “Вдома”. З цією проблемою до благодійників звернулися 38 людей.
На Луганщині є ще 2 КПВВ, це “Золоте” та “Щастя”. Але пропуску через них немає багато місяців поспіль: представники невизнаної “Луганської республіки” не пропускають людей через контрольовані ними блокпости.
За даними командування ООС, у п’ятницю, 13 серпня, через КПВВ “Щастя” на підконтрольну територію прибули 20 людей.
“Це не звичайні мешканці, а співробітники міжнародних організацій, які провозили на тимчасово окуповану територію гуманітарний вантаж”, — пояснив у коментарі Вільному радіо речник Держприкордонслужби у складі Операції Об’єднаних сил Ігор Лизогуб.
За даними штабу ООС, напередодні через КПВВ “Новотроїцьке” і “Щастя” в ОРДЛО проїхали 24 вантажівки з гуманітарною допомогою від міжнародних благодійних організацій. У вантажівках були понад 184 тонни товарів медичного призначення, гігієнічних наборів та будівельних матеріалів.
Пропуск через КПВВ “Новотроїцьке” теж не відбувається через блокування пропуску на суміжному блокпості “Оленівка”, який контролюють представники т.зв. “ДНР”. Але двічі на тиждень вони пропускають людей через цей гуманітарний коридор — щоп’ятниці та щопонеділка. Тому ймовірно наступного разу тут можна буде пройти в понеділок, 16 серпня.
За даними штабу ООС, напередодні тут проїхали на ТОТ 295 людей, а у зворотньому боці — 271 людина.
Зазначимо, у бік тимчасово окупованого Донецька або інших населених пунктів тут пропускають лише тих, хто отримав від окупаційних адміністрацій дозвіл у “міжвідомчому штабі ДНР”.
Але, як показує практика, навіть отримання такого дозволу не гарантує людям перетину у бік ТОТ. Як розповіла журналістам Вільного радіо представниця БФ “Право на захист”, у п’ятницю, 13 серпня, представники незаконних збройних формувань відмовили в перетині 5 людям. 3 з них — безпідставно.
“Близько 15 години на підконтрольну територію повернувся чоловік, який їхав разом із братом на непідконтрольну територію. В нього були оформлені всі необхідні документи та дозвіл від представників окупаційної влади. Однак при перетині блокпоста “Оленівка” йому відмовили у в’їзді. Українські прикордонники пропустили його назад”, — розповідає представниця правозахисників.
Така ж сама історія сталася з жінкою, яка їхала на непідконтрольну територію разом із 15-річним сином.
“Вони отримали підтвердження, що саме 13 серпня їх мають пропустити, однак своїх обіцянок представники окупаційної влади не виконали, аргументуючи тим, що родини немає у списках. Жінка була вимушена повертатися вже після зачинення КПВВ”, — розповідає моніторка БФ “Право на захист”.
Жінку з сином теж пропустили назад на підконтрольну територію.
Нагадаємо, по буднях на КПВВ чергують представники БФ “Право на захист”. З ними можна проконсультуватись та поставити їм всі питання щодо перетину по одному з телефонів: (099) 507 50 90, (068) 507 50 90, (093) 507 50 90.
Через КПВВ “Майорське”, “Мар’їнка” та “Гнутове” на Донеччині представники “ДНР” не пропускають багато місяців поспіль.
Нагадаємо, нещодавно змінилися правила перетину лінії розмежування. Громадяни України, які прибувають на підконтрольну територію, знову мають встановлювати мобільний додаток “Вдома” та йти на самоізоляцію. Якщо це неможливо з якихось причин (зокрема, технічної — немає смартфона), людина має погодитись на обсервацію. А іноземцям під час перетину лінії розмежування, окрім цього, необхідно мати й поліс страхування.
Але є і перелік громадян, на кого не поширюється вимога самоізоляції. В першу чергу, це вакциновані від коронавірусу, або ті, які їдуть робити щеплення. Детальніше про це дізнавайтесь тут.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.