Роман Падун, фото: Олександр Кривокульський/Вільне радіо
Роман Падун, фото: Олександр Кривокульський/Вільне радіо

Начальника Курахівської МВА Романа Падуна обвинувачують у розкраданні та привласненні майна.  Посадовець пояснив Вільному радіо, що обвинувачення стосуються закупівлі безпілотників для військових на початку повномасштабного вторгнення. Сам він складу злочину у своїх діях не бачить.  Сторона ж обвинувачення вважає, що посадовець разом з продавцем привласнили 295 тис. грн. Розповідаємо, що відомо про справу.

Про обвинувачення журналісти Вільного радіо дізнались з Єдиного державного реєстру судових рішень. Ім’я обвинуваченого опублікували на порталі “Судова влада”.

Згідно з даними судового реєстру, Романа Падуна звинувачують  у “Привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем у великих розмірах чи в умовах воєнного або надзвичайного стану” (ч. 4 ст. 191 ККУ). Покарання за цією статтею — позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Підготовче засідання у справі відбудеться  12 листопада о 10:00 у Мар`їнському райсуді у Кураховому. 

Начебто закупив дорогі дрони: очільник Курахівської МВА прокоментував звинувачення 

Роман Падун залишається в обстрілюваному Кураховому, тому прокоментувати ситуацію на запит Вільного Радіо зміг, коли у місті пробився зв’язок. Посадовець пояснив, що звинувачення стосуються закупівлі безпілотників для оборонців півдня Курахівської громади на початку повномасштабного вторгнення. Очільника громади звинувачують у купівлі начебто за завищеними цінами, втім він складу злочину у своїх діях не бачить. 

“У 2022 році, коли російські війська стрімко рухались в бік Вугледара, що знаходиться на південно-східному фланзі нашої громади і за яким лежить вже прямий шлях на Курахове, на той напрямок зайшла нова бригада, що тримала лінію оборони від Павлівки і майже до Великої Новосілки. Тоді у них мало що було з обладнання радіоелектронної боротьби та безпілотних систем і командир звернувся з проханням допомогти їм з безпілотниками — 2 комплекси “Лелека-100”. Ми як міська рада, на той час мали право здійснювати закупівлі лише у межах діючого законодавства, адже комплекс вважався озброєнням. 

Також на той момент ще закупівля дронів не була така масова, і знайти виробників було майже неможливо, велика кількість підприємств та підприємців у середині 2022 року, евакуювались на захід країни та за кордон”, — пояснив Роман Падун.

Міськрада звернулася до фірми-посередника, яка мала право закупити безпілотники напряму у виробника. 

Ми знайшли фірму, через яку можна було купити дрони. Загальна сума була 2,4 млн грн, туди входило як постачання безпілотних систем так і навчання військових ними керувати. Безпілотники одразу забрали військові, тому що це було необхідно швидко, ситуація на той час була критична, адже майже всі пам’ятають механізовані штурми ворогом того напрямку.  

Тепер Спеціалізована прокуратура у військовій сфері закидає, що ми придбали дорогі безпілотники не у тієї фірми. Що в тих умовах ми мали б проводити тендер, чекати місяць тощо. На жаль, враження про перебіг війни у тих, хто тут, і тих, хто далеко від лінії фронту, різний. У цій справі немає доказів, немає шкоди. Відсутня потерпіла сторона”,— уточнив Роман Падун.

Доповнено 21 жовтня 2024: Як повідомили у Спеціалізованій прокуратурі у сфері оборони Східного регіону у відповідь на запит Вільного радіо, у справі крім очільника Курахівської МВА є другий підозрюваний —  директор підприємства, яке придбало устаткування у виробника і продало міськраді Курахового. Обом обрали запобіжний захід у вигляді застави.

“Як встановлено слідством, у вересні 2022 року до Курахівської МВА надійшло звернення командира військової частини з проханням придбати за кошти місцевого бюджету майно, в тому числі і антидронові рушниці, для забезпечення потреб військової частини в рамках виконання Програми з підтримки ЗСУ. З метою привласнення бюджетних коштів начальник Курахівської МВА вступив у змову з директором приватного підприємства щодо придбання антидронових рушниць за завищеною ціною. Для досягнення цієї мети директор підприємства заздалегідь придбав у вітчизняного виробника дві антидронові рушниці, які надалі за прямим договором продав Курахівській МВА із завищенням їх ціни на 295 600 грн”, —  йдеться у відповіді на запит.

Що відомо про Романа Падуна

Роман Падун — начальник Курахівської МВА. Народився 27 січня 1974 року у Кураховому. Має вищу освіту. Одружений, дітей не має. Працював на Курахівській ТЕС. Був заступником міського голови Курахового, з 2015 року став мером. Після початку повномасштабного вторгнення очолив новостворену Курахівську МВА.

Згідно з деклараціями посадовця, у 2022 році Роман Падун заробив 700 тис. грн. У 2023 році зарплата  очільника Курахівської МВА становила 1,2 млн  грн. 

Курахівський напрямок залишається одним з найгарячіших на Донеччині. Від Курахового до лінії фронту – 3 кілометри. Росіяни постійно обстрілюють місто усіма видами озброєння, а в Гірнику, Гострому та Курахівці тривають бої.  З громади евакуювали усіх дітей, а залишаються там в основному працівники критичної інфраструктури та комунальники. Нагадаємо, Вільне радіо показало, який вигляд має Курахове у жовтні 2024 року.


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...