image

Наперекір децентралізації: райрада на Донеччині хоче здати в оренду громаді її ж школу


В рамках децентралізації до Бахмутської ОТГ приєдналося село Опитне. Відповідно, все майно має перейти громаді. Але місцеву музичну школу Бахмутська районна рада вирішила віддати частково, та ще й в оренду. 

 

Впродовж кількох місяців депутати Бахмутської районної ради та громади підтримували пакети проєктів, якими передавали майно району до власності громади. Однак передачу школи мистецтв в селі Опитне затримали на рік. Відповідне рішення підтримали депутати Бахмутської районної ради 20 грудня.

“Бахмутська райрада винесла рішення про передачу тільки юридичної особи, а не будівлі. І винесли це рішення вже після того, як ми винесли рішення. І ми музичну школу не прийняли”, — розповіла Вільному радіо начальниця відділу культури Бахмутської міської ради Олена Падалка.

Чиновниця зауважила, що громада хотіла взяти на баланс музичну школу і навіть заклала на це гроші в бюджет. Але тепер працівників закладу і 125 учнів  немає де розміщувати.

“Ми маємо прийняти повністю все це, щоб ми могли утримувати цю школу, а так нам передають дітей і педагогів.  Куди ми будемо їх розподіляти?”, — додала Падалка.

В школі мистецтв кажуть, що депутати не хочуть віддавати будівлю Бахмутській ОТГ, але причин не знають.

“В проєкті рішення зазначається, що будівля не передається. Будівля передається у комунальну власність райради і перейде до Бахмутської ОТГ тільки з 1 січня 2021 року ”, — зазначила директорка школи мистецтв Світлана Івкова.

Вона додала, що крім того, що депутати на рік залишили будівлю у власності району, вони також не виділили фінансування.

“Вони ще нас виключають з бюджету на 2020 рік. За рекомендацією комісії були виключені заплановані видатки на утримання музичної школи на 2020 рік”, — додала директорка школи.

Світлана Івкова зазначила, що на фінансування школи, зарплатню, комунальні послуги потрібно близько 3 мільйонів гривень.

Ми поспілкувались із заступником голови Бахмутської районної ради Степаном Легуцьким. Він пояснив, що депутати запропонували передати музичну школу Бахмутській ОТГ в оренду. Вартість оренди — 1 гривня на рік.

“Рік оренди, щоб після року оренди повністю забирають. Це для того, щоб захистити наших людей, щоб їх не звільнили. Нехай хоч рік попрацюють в цій будівлі. А потім далі їх звільнять — це 100%”, — заявив журналістам Вільного радіо заступник голови Бахмутської районної ради Степан Легуцький. 

Однак, на слова журналіста про те, що персонал школи хоче щоб і будівлю, і установу передали до складу ОТГ, він заявив “нехай хочуть те, що хочуть”.

Зазначимо, з питанням передачі власності в громаду директорка школи звернулась до департаменту культури Донецької ОДА. До кінця 2019 року передати школу не зможуть.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: