Наступного дня після анонсу законопроєкту, який має продовжити термін оновлення особистих даних для військовозобов’язаних до 150 днів, — його зареєстрували на сайті Верховної Ради. Тепер він має пройти перевірку в комітетах та голосування нардепів.
Про законопроєкт журналісти Вільного радіо дізнали з картки документа на сайті Верховної Ради України.
29 травня 2024 року народний депутат Володимир Арʼєв та ще 12 нардепів зареєстрували законопроєкт №11305, який має збільшити термін для оновлення даних у ТЦК для військовозобов’язаних чоловіків. Тексту документа ще немає у вільному доступі. За станом розгляду документа можна слідкувати тут.
Наразі всі чоловіки від 18 до 60 років зобов’язані встати на облік та оновити свої дані у ТЦК до 16 липня 2024 року включно. Новий документ пропонує продовжити термін дії для оновлення даних до 150 днів. Тобто до 14 жовтня включно.
Один з авторів змін наголошував, що це необхідно через завантаженість ТЦК та неготовність мобільного додатку Резерв+.
“Мова йде про зміну терміну з 60 днів на 150, тобто продовжити на 90 днів. Для того, щоб не вводили штрафи через 60 днів, оскільки система ТЦК просто фізично буде не здатна пропустити абсолютно всіх, кому доводиться приходити особисто в центри комплектації через те, що їхні дані потребують додаткового уточнення”, — сказав журналістам Уніан народний депутат Володимир Арʼєв.
Для того, щоб зміни запровадили, їх мають розглянути у комітеті, проголосувати у сесійній залі Верховної Ради, а потім ще підписати президент.
Серед посадовців є скептики щодо цієї пропозиції.
“Зараз немає підстав вважати, що вже наявні способи не дозволяють оновити дані. анонсований Ар’євим законопроєкт – це “політичний піар-хід”, — заявив у коментарі LIGA.net член Комітету з питань нацбезпеки Федір Веніславський.
Нагадаємо, електронний кабінет військовозобов’язаного, призовника та резервіста запустили в Україні 18 травня. Він працює у форматі мобільного застосунку.
Водночас Кабмін випустив постанову, яка регулює процес призову на військову службу під час мобілізації. Представники держадміністрації, ТЦК, СБУ, підприємств чи інших установ зможуть вручати повістки військовозобов’язаним особисто або через поштового оператора.