Населений пункт на Донеччині під загрозою відключення води через борг за електроенергію та просить допомоги


image
Фото: з відкритих джерел

Мешканці селища міського типу Миронівський невдовзі можуть залишитись без водопостачання. Все через те, що місцеве комунальне підприємство заборгувало більш ніж півтора мільйони гривень за електроенергію обласному електропостачальнику. Борг накопичився з початку війни.

 

КП “Мирком” Миронівської селищної ради станом на 6 серпня винен  електропостачальнику ДТЕК Донецькі електромережі 1 мільйон 728 тисяч гривень.

“З 2015 року виник той борг. Тому що люди виїхали, а насосна працює. В мене 2 насосні свердловини, де ми добуваємо воду і роздаємо споживачам. Воду качаємо, а люди не в змозі платити. Тому що не живуть люди. На цей момент 70% людей в Миронівському. А воду все одно качають”, — розповів Вільному радіо директор КП “Мирком” Павло Мусин.

Мусин додав, що їхня компанія не водоканал, а підприємство, яке постачає воду з свердловини. Тож захист постанови кабміну їм не допоможе. Тому Миронівська селищна рада разом з Бахмутською райдержадміністрацією звернулись до депутатів райради з проханням виділити 500 тис. грн. Комунальне підприємство “Мирком” не збиткове, та йому вже вдалось знизити розмір боргу. Голова Миронівського також додала, що незважаючи на неспроможність самостійно сплатити за електроенергію, сума боргу не зростає.

“Ми гасимо борг. Це не зростаючий. Борг був 2,2 мільйони гривень, ми його потрохи виплачуємо. Ми всю текучку сплачуємо, заробітну плату, борги, все сплачуємо”, — додала Світлана Калапіщак.

Але самостійно впоратись все ж не вдається. Тож просять грошей з районного бюджету. Іншу частину планують шукати з інших джерел фінансування.

“Буду шукати. В Київ писати, їхати просити, я не знаю. Я не зможу погасити борг. Може якусь відстрочку до листопада — грудня. Буду розповідати, писати, що мабуть буде бюджет, ми якусь частину закладемо. Але поки я насправді не знаю як вирішити це питання”, — відповіла в.о. голови Миронівської селищної ради Світлана Калапіщак.

В РДА заявляють: про проблему знають. Обговорюють її і на рівні області.

Населений пункт на Донеччині під загрозою відключення води через борг за електроенергію та просить допомоги

“Я була на засіданні з губернатором (головою Донецької ОДА Павлом Кириленко — ред.), я підняла це питання про Миронівський, що якщо депутатський корпус підтримає — ми знайдемо в бюджеті ці кошти і попросила записати це, як одне із найпроблемніших питань нашого району. Що цілий населений пункт може залишитись без води, біля лінії розмежування”, — розповіла в.о. голови Бахмутської райдержадміністрації Тетяна Єрохіна.

Голова Бахмутської районної ради Євген Пластун також додав, що в цій ситуації органи місцевого самоврядування мають знайти нові умови з електропостачальником, який орендує землю у Миронівської селищної ради.

“Вони від вас вимагають і врожаю, і відключення, тому що ви їм заборгували за електропостачання, так? А за мільйони гривень, що вони боргують на оренді землі, вони не бачать компромісу? Ось тут має бути компроміс”, — пояснив Євген Пластун.

Питання про виділення півмільйона гривень, за які частково погасять борг за електроенергію, внесли в порядок денний наступної сесії райради — 14 серпня.

Нагадаємо, наприкінці травня 21 населений пункт на Донеччині частково залишилися без води. 31 травня в Бахмуті запустили резервні генератори та у мешканців з’явилась вдома вода.

В деяких населених пунктах області досі немає води, через те, що “Компанія “Вода Донбасу”, яка обслуговує більше 3,3 мільйони людей, заборгувала електропостачальнику “Укрінтеренерго” за електроенергію більше мільярда гривень. Через це електропостачальник почав відключати “Воду Донбасу”.

Спочатку влада Донецької області заявила, що борги міських КП Донеччини перед КП “Вода Донбасу” не будуть сплачувати з обласного бюджету. Однак, кабмін прийняв рішення, що керівництво Донецької області надасть передоплату за електроенергію. При цьому борг за компанією залишається.

9 липня розпорядженням кабінету міністрів, ДТЕК розпочав відновлювати електропостачання всім об’єктам “Води Донбасу”.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: