На ДП «Первомайськвугілля» гірники відмовилися підніматися на поверхню. На Донеччині шахтарі ДП «Мирноградвугілля» перекрили дві дороги у Мирнограді. Люди протестують з метою привернути увагу до своєї проблеми — невиплати зарплат.
Про це Вільному радіо повідомив представник омбудсмена з прав людини на Донбасі Павло Лисянський.
“Все стандартно — зарплату їм не платять. Гроші не виплачують вже тривалий термін, тож вони оголосили підземний протест. Ця ситуація вже не на регіональному рівні. Шахтарі зараз ведуть діалог з прем’єр-міністром напряму через свої профспілки”, — пояснив Лисянський.
Шахтарі вимагають погашення заборгованості із заробітної плати. Наразі гірникам державних шахт не виплатили вже 1 млрд 590 млн грн.
Як повідомив голова незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець у Facebook, 6 гірників шахти «Тошківська» та 13 гірників «Карбоніт» 4-ї зміни відмовились підійматися на поверхню і почали акцію протесту в підземних умовах. Вимога одна – погашення заборгованості по заробітній платі. На сьогодні загальна заборгованість на цьому держпідприємстві становить 244, 44 млн грн.
Ще 45 гірників шахти «Гірська» ДП «Первомайськвугілля» з 12 листопада протестують під землею.
У Мирнограді гірники ДП «Мирноградвугілля» перекрили дві дороги та пропускають тільки автомобілі з дітьми та спецтранспорт. Вони ходять з плакатами з написами “Наші діти голодують”, “Віддайте наші гроші” та “Не дамо знецінити шахтарську працю”.
За час підготовки матеріалу ми кілька разів телефонували в ДП «Первомайськвугілля» та ДП «Мирноградвугілля». Однак на лінії або не відповідали, або казали, що не можуть прокоментувати ситуацію.
Як уточнив Павло Лисянський, Верховна Рада тиждень тому ухвалила виділення 1 млрд грн на погашення заборгованості перед шахтарями, президент підписав документ, але гроші досі не надійшли на шахти. Точної дати, коли гірники отримають свої зарплати, немає.
Нагадаємо, Верховна Рада України в першому читанні підтримала проект бюджету на наступний рік, одним із пунктів якого є виділення 1 млрд грн гірникам державних шахт. Майже половина з них підуть Донеччині і Луганщині на погашення боргів по зарплаті. Однак коли саме гроші дійдуть до гірників — невідомо.
Зазначимо, в Донецькій і Луганській областях існує проблема з невиплатою заробітної плати шахтарям. Так, у жовтні 2018 року шахтарі “Лисичанськвугілля” перекривали дорогу та не пропускали водіїв. Це була не перша спроба привернути більше уваги влади до ситуації з заборгованими зарплатами. Тоді на акцію вийшли близько 50 людей.
Протестували шахтарі і під землею. Тоді за два дні госпіталізували п’ятьох шахтарів, а на тій же виробничій ділянці стався обвал.
Крім того, у зв’язку з відсутністю фінансування кілька шахт на Донеччині були під загрозою відключення від електроенергії.
Нагадаємо, український уряд планує виділити 709 мільйонів гривень, щоб закрити неперспективні шахти. Скільки таких шахт планують закрити та в якій області — невідомо.
Читайте також: