Наступного президента України громадяни обиратимуть онлайн, — радник Зеленського


image
Фото: з відкритих джерел

Команда президента України Володимира Зеленського готує проект The Vote. Завдяки якому вже на наступних президентських виборах можна буде голосувати онлайн.

 

Першим кроком діджиталізації (проекту “держава в смартфоні”) до президентських виборів в онлайні є “The Vote” (Голос — з англ.). Проект з такою назвою наразі розробляє команда президента України Володимира Зеленського Про це розповів в інтерв’ю Liga.net раднк очільника держави Михайло Федоров.

Спочатку в рамках цього проекту пройде опитування серед українців з різних тем, щоб президент, прем’єр-міністр та інші високопосадовці дізнавалися реальну думку громадян.

Федоров анонсував: в списку “виборців” українці будуть ідентифікуватись через MobileID (ідентифікатор людини через мобільного оператора), а зробити електронний підпис можна буде з допомогою BankID (спосіб верифікації через українські банки).

Михайло Федоров запевнив, що ця система голосування в смартфоні повинна запрацювати ще до наступних президентських виборів. Та обирати наступного президента також будуть вже в онлайн.

Він додав, що для того, щоб це працювало повноцінно, потрібно вирішити питання кібербезпеки та інфраструктури. Але головне: показати людям, що це і навіщо. Федоров сподівається, що за допомогою опитувань, українці навчаться використовувати The Vote.

Нагадаємо, 29 липня президент України видав указ, яким наказав кабінету міністрів розробити електронний реєстр державних послуг, в який входить і вибори онлайн.

Під час своєї передвиборчої кампанії президент України анонсував програму “Держава в смартфоні”. Вона передбачає, що до 2024 року 90% всіх послуг можна буде отримати не виходячи з дому. Наприклад, існує ймовірність, що невдовзі голосувати на виборах президента або парламентських виборах можна буде в інтернеті (зараз така система є в деяких країнах світу).

Наприклад, ось так це діє в Естонії:

Електронні вибори в Естоннії

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: