Наступного року в Україні планують запровадити ринок землі

Діана Шароді
2019-09-02 17:24

image
Фото з відкритих джерел

Запровадження ринку землі в Україні планується на середину 2020 року. Таку заяву зробив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

 

Водночас президент України Володимир Зеленський закликає до 1 жовтня розробити та внести на розгляд парламенту законопроект про ринок землі сільськогосподарського призначення. 

“Лібералізація ринку землі — ми наголошуємо, що змоделюємо все таким чином, щоб ніхто не втратив землю, щоб люди стали багатші від впливу цієї реформи, а не навпаки. Щоб вони не спекулювали. Ми дуже ретельно підійдемо до її планування, тому реформа буде впроваджена тоді, коли ми будемо до цього готові”, — сказав прем’єр-міністр на зустрічі з президентом 2 вересня. 

Основна зміна — українці зможуть продавати та купувати землю сільськогосподарського призначення. Станом на зараз мораторій забороняє це робити.

Дія мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення завершиться 1 січня 2020 року, якщо Верховна Рада знову його не продовжить.

Відкриття ринку землі підтримують західні організації, зокрема Міжнародний валютний фонд та Європейський суд із прав людини. Продаж сільськогосподарської землі в Україні наразі офіційно заборонений.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: