Податок зміниться через збільшення мінімальної зарплати, адже саме від неї обчислюють його ставку.
Таке підвищення передбачає Податковий кодекс України.
Податок на нерухомість встановлює місцева влада. У кожній громаді він може бути різний, але не повинен перевищувати 1,5 відсотка від “мінімалки” за той рік, за який сплачується податок. Цьогоріч це максимум 70,8 грн за кожен м² (тобто 1,5% від мінімальної зарплати у 4723 грн), а з наступного року податок мають підняти до 90 грн за м² (тобто 1,5% від 6 тис. грн).
Варто зазначити, що оподатковуються лише “зайві” квадратні метри. Так, житловою нормою для квартир є 60 м², для будинків вона становить 120 м², а для різної житлової нерухомості (будинки та квартири) — 180 м². Отже, платити треба лише за квадратні метри, які перевищують цю норму.
Наприклад, якщо ви живете у квартирі площею 80 м², то зараз 20 “зайвих” квадратів обходяться вам максимум у 1 416 грн. А вже наступного року ті ж 20 м² коштуватимуть 1 800 грн.
Зауважимо, податкову пільгу зовсім не застосовують до квартир площею понад 300 м², до житлових будинків — понад 600 м² та до квартир і будинків загальною площею понад 900 м². Це ж стосується й нерухомості, якщо вона приносить дохід: коли житло здають в оренду або використовують у підприємницькій діяльності. Для перелічених об’єктів нерухомості податок треба платити за кожен квадратний метр.
Додамо, податок на нерухоме майно нараховують з 1 липня. Його платять лише один раз — за попередній рік. Сплатити нараховану суму необхідно впродовж 30 днів після 1 липня, або 60 днів з моменту отримання податкового повідомлення. Якщо ж податкова не вислала квитанцію, необхідно звернутися туди самому. Так можна уникнути нарахування пені та штрафів.
Читайте також: